Sledujte nás aj na

Bitcon je digitálna mena budúcnosti, ktorá si už dnes razí cestu za tým, aby sa stala globálnym fenoménom. Bitcoin sa opiera o dva základné piliere: anonymitu a vysokú mieru bezpečnosti. Tie prepodkladajú veľký potenciál, napríklad úplne nahradenie papierových peňazí.

Niektoré podnikateľské odvetvia, napríklad trh s nehnuteľnosťami sa snažia kráčať s dobou a povoľujú nákup majetku za Bitcoiny. Ide o veľký posun od tradičného chápania obchodu v tejto oblasti. Bitcoin je jednoducho sexy. Ak máte dostatočne naplnenú peňaženku, v nasledujúcich destináciách môžete za BTC kúpiť byt alebo dom.

1. Miami, Florida

Len prednedávnom jeden chlapík z Miami naplnil titulky médií, keď predal svoj dom za 6 miliónov USD – približne 1600 BTC.

Čiastka vcelku vysoká na to, aby kričala z titulných stránok. Bitcoin je však súčasťou trhu s nehnuteľnosťami v Miami už niekoľko rokov. Aj keď bola kryptomena uvedená na trh v roku 2009, rýchlo si získala obľubu investorov a nakupujúcich.

Realitní agenti z oblasti Južnej Floridy. primárne Miami tvrdia, že je to ideálny trh pre Bitcoin. Zastávajú názor, že celosvetový dosah Bitcoinu a jeho využitie prináša mnoho záujmu a pozornosti pre región. Využitie alternatívnych kryptomien na trhu povoľuje príchod investorov z celého sveta, od Ázie až po Južnú Ameriku.

2. Dubai, Spojené arabské emiráty

USA nie je jedinou krajinou, ktorá stavia na trende Bitcoinu. Developer z ostrova Isle of Man nedávno predstavil plán výstavby rezidenčno – komerčného projektu v hodnote 325 miliónov USD. Potenciálni záujemcovia si môže prichystať 33 BTC za štúdio. Cena jednoizbového apartmánu začína na 54 BTC, čo je približne 250 000 USD.

Niektoré apartmány boli zaplatené modernými menami, no zvyšné nehnuteľnosti čakajú na platby cez Bitcoin. Obchodné priestory zatiaľ nie je možné zakúpiť za populárnu kryptomenu.

3. New York, New York

Vo Veľkom Jablku tiež veľmi dobre vedia, že Bitcoin je cesta budúcnosti. Spoločnosť Magnum Real Estate ide do veľkého rizika akceptovaním Bitcoinu ako depozitu či spôsobu úhrady za byt v časti East Village na Manhattane.

Obchodníci s nehnuteľnosťami sa pokúšajú diverzifikovať portfólio a New York je tým správnym miestom. Známa metropola, ktorá nikdy nespí a je otvorená pre akýkoľvek biznis, je dobrou živnou pôdou pre riskantné podnikanie. Aj to je dôvodom, prečo je mnohokrát možné platiť za byt v NewYorku Bitcoinom. Je len otázkou času, kedy kryptomena prerazí aj na trhu komerčných nehnutelností.

4. Jazero Tahoe, Kalifornia

Populárna dovolenková destinácia pri známom jazere akceptuje Bitcoiny tiež. Neznámy kupec nedávno nadobudol pozemok o veľkosti 42 akrov. Celá nehnuteľnosť stála 1,6 milióna USD, alebo 2739 BTC. Táto čiastka je najvyššou bitcoinovou transakciou za nehnuteľnosť.

Podľa dostupných správ bola platba Bitcoinom nápadom kupca. Zatiaľ nie je možné badať známky ďalších pokusov o trasakciu Bitcoinom v oblasti, no samotný obchod demonštruje obrovský potenciál digitálnych mien v tomto sektore. V budúcnosti možno očakávať podobné transakcie aj v komerčnom sektore.

5. Bali, Indonészia

Indonézia nie je prvým miestom, ktoré vám príde na um, keď sa povie kúpa bytu za Bitcoin. Faktom ostáva, že ostrov bol jedným z prvých miest, kde sa podobný obchod zrealizoval.

Neznáma osoba minula viac než 800 BTC, približne 500 000 USD v tom čase, za vilu na Bali. Realitní makléri sú pripravení sprostredkovať aj transakcie kryté digitálnymi menami na mieste, no na ďalšie obchody tohto typu si ešte musíme chvíľku počkať

Bitcoin a budúcnosť trhu s nehnuteľnosťami

Napriek neistote okolo trhu s Bitcoinom, šikovní a prispôsobiví investori a agenti sú, aspoň nateraz, ochotní ísť do rizika s kryptomenami. Existuje mnoho dôvod, prečo tak urobiť tiež, no zatiaľ je risk privysoký a trh primálo uspôsobený tomuto fenoménu.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...