Sledujte nás aj na

Developerský tým Etherea (ETH) oznámil, že koncom septembra sa uskutoční dlhoočakávaný Metropolis hard fork. Metropolis, alebo aj Ethereum 3.0, prinesie niekoľko významych aktualizácii pre ETH platformu.

Za prvé, nové protokoly „zk-SNARKs“ a „Zero-knowledge“ dovolia užívateľom vykonávať transakcie na vyššej úrovni anonymity.

Za druhé, zmiernia sa nároky na programátorov zjednodušením programovania smart kontraktov.

Pravdepodobne najhlbšia zmena v publikácii Metropolis je „abstrakcia účtu“. V súčasnosti je každá transakcia spoločnosti Ethereum podpísaná držiteľom súkromného kľúča jedného účtu. Metropolis to však zmení. Špeciálna adresa 0xffffff..ff (nazývaná NULL_SENDER) bude akýsi verejne prístupný sprostredkovateľ transakcií. Ktokoľvek z tejto špeciálnej adresy môže bez použitia privátneho kľúča odoslať transakcie. Či bude transakcia zrealizovaná bude ale záležitosťou minerov.

Nakoniec, upgrade spustí „Difficulty-Bomb“, ktorá bude exponencionálne zťažovať a teda spomalovať ťažbu ETH. Tento  „bombový protokol“ je dôležitý medzikrok v prechode ETH sieťe z proof-of-work (PoW) na proof-of-stake (PoS).

Nie je jasné, či upgrade spôsobí zvýšenie alebo zníženie cien. Keďže sa ťažba spomaľuje, teoreticky cena môže klesnúť. Avšak aktualizácia by mala celkovo zvýšiť počet užívateľov v systéme, čím by sa cena zasa zvýšila. Bez ohľadu na to, Metropolis je predposledná zastávka na ceste k verzii Serenity – modernizácii, ktorá by mala priniesť zvýšenie stability a cenovej podpory.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...