Sledujte nás aj na

V treťom, februárovom vydaní rebríčka Fintech 50, zoznamu top 50 firiem v oblasti finančných technológií, ktorý pravidelne vydáva magazín Forbes, sa nachádza jedenásť firiem, ktoré používajú technológiu blockchain alebo sú nejak prepojené s kryptomenovým priemyslom.

Zakladatelia troch z týchto spoločností, Bitfury Group, Coinbase a Ripple sa okrem zoznamu Fintech 50 dostali aj do ďalšieho Forbes rebríčka, a to najbohatších ľudí v kryptobiznise, vydaného minulý týždeň.

Forbes má na svojej stránke samostatný článok venujúci sa vplyvu blockchainových a krypto firiem, ktoré sa dostali do Fintech 50.

Forbes sa vyjadril, že blockchainové a krypto spoločnosti, ktoré sa dostali do Fintech 50 nebohatnú len na vysokej volatilite kryptomien. Toto je veľmi dôležité prehlásenie, nakoľko vrhá pozitívne svetlo aj na kryptosvet ako taký.

Tieto firmy budujú infraštruktúru na podporu nielen verejných kryptotrhov, ale venujú sa aj iniciatívam, ktoré by mohli zmeniť spôsob akým sa v súčasnosti vykonávajú a zaznamenávajú finančné transakcie.

Rebríček „Forbes Fintech 50“

Z deviatich spoločností, ktoré Forbes označuje za „budúcnosť blockchainu a kryptomien“, sa tento rok do zoznamu Fintech 50 päť dostalo po prvýkrát. Každá z deviatich spoločností má na stránke Forbes malý profil venujúci sa ich aktivitám, spoluzakladateľom, investorom a tomu, čo môžu vo finančnom biznise zmeniť či napríklad aké spoločnosti by mohli ohroziť.

Nižšie je tabuľka so všetkými blockchain a kryptomenovými projektami, ktorým sa podarilo umiestniť v tomto v celku významnom rebríčku:

Názov spoločnosti Sídlo Biznis oblasť
The Bitfury Group Amsterdam Wall Street, Blockchain & Bitcoin
Blockchain London Blockchain & Bitcoin, Investing, Consumers
Chain San Francisco Blockchain & Bitcoin, Wall Street
Chainalysis New York City Data & Analytics, Wall Street, Blockchain & Bitcoin
Coinbase San Francisco Blockchain & Bitcoin, Investing, Consumers
Ripple San Francisco Wall Street, Payments, Blockchain & Bitcoin
Robinhood Palo Alto, CA Investing, Consumers, Blockchain & Bitcoin
Shapeshift Zug, Switzerland Investing, Consumers, Blockchain & Bitcoin
Symbiont New York City Wall Street, Investing, Blockchain & Bitcoin
Veem San Francisco Consumers, Small Business, Payments, Blockchain & Bitcoin
Xapo Palo Alto, CA Investing, Consumers, Blockchain & Bitcoin

Všetky umiestnené firmy pôsobia a majú zákazníkov alebo iný dopad na USA, aj keď nie sú v USA založené. Zo zoznamu sú výlúčené verejne obchodované spoločnosti a ich dcérske spoločnosti, ako aj finančné subjekty, ktoré sú súkromne vlastnené.

Ďalšími spoločnosťami, ktoré sa dostali do Fintech 50, ale nie do špeciálneho zoznamu Forbesu venujúcemu sa kryptomenám, sú Veem a Robinhood. Veem je systém pre posielanie a prijímanie platieb pre biznisy ktoré používajú blockchainovú technológiu a Robinhood je aplikácia pre obchodovanie na burze, ktorá svojím zákazníkom tento mesiac ponúkla obchodovanie s Bitcoinom a Ethereom absolútne bez poplatkov.

Zdroj: forbes.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...