Sledujte nás aj na

Sledovanie cien jednotlivých kryptomien je dôležitou súčasťou krypto sveta. V tomto článku sa zameriame na zaujímavé webové služby, ktoré Vám otvoria cestu k novým informáciám z oblasti kryptomien. Navyše, nechať zaradiť svoju kryptomenu napríklad po úspešnom ICO na tzv. „coin tracker“ (z angl. to track = zaznamenávať) je skoro rovnako dôležité ako registrácia na burzu. Coinmarketcap (CMC) je zaslúžený líder segmentu a práve preto niektoré trackery používajú dáta práve z tohto zdroja. Bola by však škoda nezoznámiť sa aj s inými možnosťami.

Cryptocompare

www.cryptocompare.com

Dalo by sa povedať, že táto stránka je ako Tesco. Nájdete tam všetko. Okrem sledovania ceny kryptomien ponúka mnoho kalkulačiek – napríklad aj na výpočet výnosnosti kryptomenovej ťažby. Dostatočné množstvo atribútov ju robí vhodnou na požitie pre mining s vlastnou „mašinou“, ale aj cloud mining. Nemenej dôležité je aktívne fórum a dobre fungujúci systém komentárov k jednotlivým krypto produktom.

Webové rozhranie služby CryptoCompare

Onchainfx

www.onchainfx.com

Ak sa považujete za „hodlera„, táto stránka Vám bude vyhovovať. Ponúka veľké množstvo metrík ako aj pokročilé možnosti porovnávania rôznych kryptomien. Pre jednoduchšiu projekciu budúcej hodnoty je na stránke uvedená trhová kapitalizácia v roku 2050. Samozrejme, je to vypočítaná hodnota z údajov dostupných dnes, neznamená to, že takáto kapitalizácia naozaj v roku 2050 bude. Dominancia Bitcoinu je vyjadrená v percentách na začiatku stránky. Počuli ste už o indikátore Vladimir Club Cost? Ide o zaujímavý ukazovateľ, ktorý meria koľko by stálo, keby ste vlastnili 1% z 1% existujúcej ponuky kryptomien. Nájdete ho na stránke tiež.

Rozhranie služby Onchainfx

Coincheckup

www.coincheckup.com

Coincheckup je nástroj určený nie len pre traderov. Stránka v logu deklaruje, že sa jedná o „krypto výskumnú platformu„, ktorá poskytuje všetky obvyklé údaje, ktoré sú doplnené informáciami o priemernej dennej návratnosti investícií každej mince a volatilite za posledný týždeň alebo mesiac.

Tabuľka na stránke coincheckup.com

Coingecko

www.coingecko.com

Coingecko má formát ako CMC, ale pridané sú niektoré unikátne funkcie. Schopnosť filtrovať kryptomeny na základe ich hash algoritmu je užitočná pre minerov a nájdete tu aj sekciu, ktorá predstavuje nadchádzajúce ICO.

Používateľské rozhranie Coingecko

Coincodex

www.coincodex.com

Článok zakončíme webovou aplikáciou Coincodex. Ide o dizajnovo prepracovanú stránku. Hneď v úvode máte prehľad ako sa darí najdôležitejším predstaviteľom kryptotrhu. Ako užitočný hodnotíme ICO kalendár, ktorý nájdete v menu. Lekcie pre začiatočníkov v kryptosvete sú pekným bonusom stránky. Okrem toho sa oplatí sledovať Coincodex na  sociálnej sieti Twitter pretože obsahuje zaujímavé trhové informácie a užitočné tipy o vznikajúcich altcoinoch.

Prepracovaný dizajn služby CoincodexZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...