Sledujte nás aj na

Rastúca popularita Bitcoinu zasahuje aj veľkú časť mladej populácie. Pokiaľ by ste sa chceli venovať kryptomenám a obchodovaniu s nimi, na internete  je mnoho návodov alebo webinárov. Možnosťou sú aj diskusie na túto tému. Americké univerzity však nechcú prísť o kredit a snažia sa vyjsť študentom v ústrety. Postupne začínajú otvárať kurzy v rámci výučby. 

Viete si predstaviť klasický jeden a pol hodinový kurz na VŠ zameraný na kryptomeny? V USA, ale aj vo Švajčiarsku idú s dobou a v ponuke školy študentov lákajú na hodiny kryptografie alebo samotných kryptomien.

Mnohí mladí ľudia vidia v Bitcoine veľkú možnosť, ako si privyrobiť pri štúdiu, poprípade ako sa naučiť investovať. Pozorné univerzity začali s otváraním akreditovaných kurzov o problematike virtuálnych peňazí.

Bitcoin je populárny

Dan Boneh, riaditeľ IT centra na Stanforde a profesor kryprografie prezradil, že kryptografia je druhým najžiadanejším predmetom na jeho oddelení. Boneh dodal:

„Mnoho ľudí priťahuje veľké množstvo peňazí v týchto menách. Práve kryptomeny sú skvelou cestou, ako učiť o kryptografii. Vďaka nim je v kryptografii mnoho nových využití a aplikácii, ktoré predtým neexistovali.“

Popularita kurzov rastie úmerne s obľubou najznámejšej digitálnej meny, Bitcoin. Raz už narazil do mainstreamu, v súčasnosti ide o druhú vlnu popularity pre tých, ktorí chcú s kryptomenami obchodovať. Za zmienku určite stojí aj univerzálna využiteľnosť blockchainu vo všetých aspektoch fungovania spoločnosti.

V roku 2015 Boneh začal vyučovať o Bitcoine a kryptomenách. Poľahky pritiahol viac než 100 študentov. Boneh tiež uviedol, že viac než milión záujemcov sa prihlásilo na online kryptografický kurz, ktorý vyučuje na stránke Coursera.

Kryptomeny sa rozširujú v kampusoch

V Pittsburghu napríklad využívajú Bonehov interaktívnu online učebnicu na predmete Špeciálne témy kryptografie. Škola Carnegie Mellon’s Vipul Goyal otvorí tento kurz poprvýkrát v tomto semestri.

Približne 20 študentov, prevažne PhD kandidátov sa zapísalo na tento kurz o Blockchaine a kryptomenách.

Kalifornská univerzita a Berkeley taktiež spustili vlastné predmety zamerané na kryptomeny. V roku 2015 spustila univerzita MIT projekt s názvom Digital Currency Initiative. Tento projekt má za úlohu združovať ľudí s rozličným záujmom o kryptomeny, robiť v tejto oblasti výskum, publikovať výsledky a celkovo pozitívne ovlpyvňovať sféru kryptomien.

Bitcoin a jeho základný kameň, technológia blockchain, a všetka teória kryptografie sú aktuálne veľmi populárne. Presah má aj do dopytu na pracovnom trhu v USA, kde sa miesta pre záujemcov z oblasti kryptografie viac než zdvojnásobili.

Počínanie univerzít je tak prirodzenou reakciou po dopyte po nových informáciach na rastúcom trhu. Otvorením kurzov o kryptomenách pritiahnu za lavice potenciálnych lídrov v danej oblasti, ktorí môžu mať v budúcnosti veľký vplyv, čo by iba zvyšovalo prestíž univerzít.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...