Sledujte nás aj na

Aj napriek tomu, že kryptomeny v poslednej dobe zaznamenávajú súvislý pokles, blockchain a technológie stojace za nimi sa tešia stále zvyšujúcej sa popularite. Nasvedčuje tomu aj fakt, že niektoré z kľúčových univerzít v New Yorku, Luxembursku a v Japonsku získali finančnú podporu od významných technologických gigantov na štúdium tohto odvetvia.

Spolupráca IBM a Columbia University

Columbia University v spolupráci s IBM oznámila spustenie dvoch programov, ktoré budú podporovať 10 startupov v trvaní približne osem týždňov. V súčte bola podpora vyčíslená na $400,000, pričom univerzita, ani IBM ako sponzor, si nebudú nárokovať nijakú formu spätnej úhrady, či odplaty za poskytnutú finančnú čiastku.

Kým prvý z programov, Columbia Blockchain Launch Accelerator je určený firmám, ktoré ešte len formujú oblasť svojho zamerania, druhý z nich, IBM Blockchain Accelerator, môžu využiť spoločnosti, ktoré si už prešli istou fázou vývoja a ich hlavné zameranie je orientované na podnikové siete.

Satish Rao, výkonný riaditeľ programu Columbia Blockchain Launch Accelerator, vyhlásil:

Vďaka tomuto programu budú mať startupy prospech z technologických zdrojov IBM, zároveň môžu ťažiť z prevratného výskum Columbia Univeristy v oblasti technológie blockchain a transparentnosti dát.

Suma investovaná top 50 Venture Capital firmami do blockchain spoločností, zdroj: Crypto Fund Research

University of Luxembourg sa zameria na zlepšenie bezpečnosti

Zaujímavá informácia prichádza aj z Európy. Luxemburská spoločnosť VNX Exchange oznámila spoluprácu s miestnou akademickou inštitúciou University of Luxembourg.

Cieľom vzájomnej kooperácie má byť zvýšenie bezpečnosti krypto-aktív. To chcú dosiahnuť predovšetkým vytvorením bezpečnejšieho obchodného prostredia za použitia vyššej úrovne zabezpečenia siete. Hlavné aspekty, ktoré bude univerzita skúmať pomenoval vedúci fakulty s názvom Interdisciplinárne centrum pre bezpečnosť, spoľahlivosť a dôveru.

Dr Radu State, expert na sieťovú bezpečnosť v centre, vyhlásil:

„Všeobecne sa musíme zaoberať dvoma aspektmi. Prvým je ochrana pred zločincami, ktorí by sa mohli pokúsiť narušiť systém s cieľom ukradnúť peniaze alebo informácie. Druhým je zaručenie dodržiavania opatrení proti praniu špinavých peňazí a KYC štandardov.“

Okrem vylepšenia bezpečnosti obchodných platforiem sa výskumní pracovníci zamerajú aj na kontrolu zmlúv, ktoré riadia spracovanie jednotlivých transakcií.

Univerzita v Tokiu získala dotáciu v hodnote 90 miliónov jenov

Tokijská univerzita získala dar v hodnote približne $800,000 (90 miliónov japonských jenov). Za zmienenou finančnou podporou stáli Ethereum Foundation, Money Forward Inc. a holdingová spoločnosť stojaca za druhou najväčšou bankou v Japonsku, Sumitomo Mitsui Financial Group.

Aká je budúcnosť blockchain technológie?

Cieľom dotácie je financovanie inovačného štúdia pre študentov, ktorí vynikajú svojimi matematickými schopnosťami. Samotný kurz bude pritom zameraný na oblasti podnikania, technológie blockchain, ako aj nadobudnutie know-how týkajúceho sa manažmentu.

Do podpory rozvoja blockchainu na univerzitách sa zapojila aj spoločnosť Ripple, známa svojím tokenom XRP. Tá ešte v júni tohto roku darovala 17 americkým univerzitám $50 miliónov na vytvorenie programu University Blockchain Research Initiative.

Zdroj: bitcoin.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...