Sledujte nás aj na

UNICEF spustil nový fundraisingový pilotný projekt na blockchaine Etherea, a prosí hráčov o pomoc s ťažením kryptomeny pre Sýrske deti.

Ethereum pre pomoc Sýrii

Po siedmych rokoch trvajúcej vojne v Sýrií, podľa agentúry OSN je v ohrození vyše deväť miliónov detí kvôli nedostatku finančných zdrojov. V snahe vyriešiť tento problém, UNICEF  začal projekt Game Changers,  v ktorom sa snaží nalákať hráčov z celého sveta, aby spojili svoju počítačovú výpočtovú silu a využili ju na ťažbu kryptomeny.

V projekte, ktorý je prvým svojho druhu, mení UNICEF grafické karty na humanitárnu pomoc formou ťažby kryptomeny pre agentúru. Od začiatku projektu, začiatkom februára, sa zatiaľ vyťažilo len €1,361 eur. Projekt však bude bežať ďalších 53 dní. V čase vydania článku má 507 prispievateľov s kombinovanou hashrate 1,861 MH/s. Podľa webstránky projektu sú kryptomeny „šancou získavať zdroje inak,“ než zameriavať sa na tých istých ľudí starými postupmi.

Aby sa mohli projektu zúčastniť, hráči si potrebujú nainštalovať Claymore Mining Software, kde môžu začať alebo prestať ťažiť kryptomeny kedykoľvek budú chcieť. ETH, ktoré takto bude vygenerované pôjde priamo do peňaženky UNICEFU.

Projekt Game Changers potrvá do 31. mája 2018.

Aj keď ETH je s celkou trhovou hodnotou $71 miliárd nižšie ako $122 miliardový Bitcoin, jeho potenciál je evidentný. Tým, že sa budú na transakcie používať kontrakty, nie je potrebný prostredník.

Toto je len posledný v dlhom rade krokov, ktoré OSN podniká v snahe využiť blockchainovú technológiu na rôzne projekty.

Blockchain a humanitárna pomoc

V máji, OSN World Food Programme (WFP), začal používať technológiu založenú na Ethereum blockchaine na pomoc 10,000 Sýrskym utečencom v Jordánsku tak, že im umožnil platiť za jedlo zoskenovaním dúhovky, čím eliminoval riziko podvodov. Vďaka úspechu tohoto programu ho chce agentúra rozšíriť do štyroch ďalších táborov.

Projekt WFP v Jordánsku bol už druhým po pilotnom projekte v Pakistane, ktorý poskytol jedlo a pomoc stovke ľudí v provincií Sindh. OSN tiež pracuje s nadáciou ixo ktorá pracuje na vývoji open source softvéru, ktorý by mal OSN pomôcť dosiahnuť ich 17 cieľov pre udržateľný rozvoj.

Blockchain je úžasná technológia s veľkým potenciálom zmeniť takmer každý aspekt nášho života.

Zdroj: coinjournal.netZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...