Sledujte nás aj na

Detský Fond OSN (UNICEF) by chcel investovať do blockchainových startupov s potenciálom pomôcť deťom naprieč svetom.

Vo vyhlásení z utorka 16. januára, zástupcovia programu zastrešovaného OSN ponúkajú základný kapitál $50,000 – $90,000 pre startupy v seed faze pracujúce na otvorených verejných blockchainoch v oblasti smart kontraktov, tokenov, ťaženia mien a dátových analýz.

Máme záujem investovať do spoločností ktoré používajú distribuovaný ledger (účtovná kniha) prelomovým spôsobom, ktorý je prispôsobiteľný a globálne aplikovateľný.

Iniciatíva vedená Inovačným Fondom UNICEF je posledným krokom v snahe tejto neziskovej organizácie rozvíjať blockchainovú technológiu v nádeji pre jej humanitárne uplatnenie.

Okrem poskytnutia základnej investície ponúka Inovačný Fond vybratým startupom technickú podporu ich venture tímu za účelom kontroly a inovácie ich projektov. Nielen že startupy budú môcť využívať služby ich blockchainového tímu, UNICEF venture tím im zároveň umožní prístup k ich data-sharingovým platformám a poskytne odborníkov, ktorí im pomôžu zefektívniť ich stratégiu a biznis model.

Nie je to prvá podobná skúsenosť

Zo strany UNICEFu to nie je prvá skúsenosť s blockchainovými startupmi. V novembri 2016 sa na portáli CoinDesk objavil článok o investícií UNICEFu do Juhoafrického blockchainového startupu, ktorá bola súčasťou väčšej iniciatívy zameranej na inovácie a akvizíciu nových technológií.

Podľa riaditeľa kancelárie pre inovácie UNICEFu Chrisa Fabiana, je táto iniciatíva prvým krokom v snahe nájsť a financovať nové potenciálne spoločnosti.

“Verím že v blízkej budúcnosti budeme všetci používať blockchain, možno Bitcoinový blockchain alebo iné distribuované ledgery na centralizované úlohy.”

Zdroj: coindesk.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...