Sledujte nás aj na

Ukrajinská centrálna banka – Národná banka Ukrajiny (NBU)  podala vyhlásenie týkajúce sa regulácií a legálneho statusu kryptomien.

NBU vyhlásila, že na Ukrajine jediná platná a legálna mena je hrivna a žiadna iná mena nemôže byť na platenie použitá. NBU taktiež tvrdí, že štatút Bitcoinu v krajine je komplikovaný v dôsledku chýbajúceho úsilia na konsolidáciu, klasifikovanie a spravovanie kryptomien vo svete.

Banka sa k tomuto kroku rozhodla po tom, ako došlo v polke augusta 2017 k zatknutiu niekoľkých osôb, ktoré mali ilegálne ťažiť bitcoin. Počas policajnej akcie v štátom vlastnenom inšitúte Paton Electric Welding bolo nájdených 200 počítačov, ktoré mali byť používané na ťaženie kryptomien.

V rôznych krajinách je Bitcoin klasifikovaný rôznymi spôsobmi – ako virtuálna mena, náhradný peňažný prostriedok, nehmotná hodnota, virtuálny tovar a podobne. NBU oficiálne nepodporuje žiadnu z vyššie uvedených definícií.

Niektorí právnici však oponujú vyhláseniu NBU a tvrdia, že ťažba kryptomien na Ukrajine je legálna. Argumenty národnej banky, že kryptomeny sú nezabezpečené sú len varovaním. Neznamená to však zákaz ich používania.

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...