Sledujte nás aj na

Po nedávnom poklese vykazuje kryptomenový trh zmiešané signály. Väčšina top 20 kryptomien podlieha jemnému poklesu. Tomuto trendu sa nevyhol ani Bitcoin (BTC), ktorý taktiež čelí menším stratám. Na druhú stranu, platobný protokol Stellar Lumen (XLM) stabilne rastie na cene počas celého víkendu.

V závere týždňa väčšina top 10 kryptomien vykazuje jemné straty.

Celková trhová kapitalizácia všetkých kryptomien v čase písania článku je približne $213 miliárd. Počas víkendu kapitalizácia prekročila $214 miliárd, no ihneď na to bola zatlačená na nižšiu hodnotu a fluktuovala medzi úrovňami $207 až $210 miliárd. Denné objemy obchodovania kryptomien v závere týždňa dosiahli $11.7 miliárd.

Celková kryptomenová kapitalizácia za posledný týždeň.

Bitcoin

Podobne ako väčšina popredných kryptomien, BTC čelí jemnénu poklesu s cenovkou fluktujúcou okolo $6,400 (v čase písania článku). Počas týždňa Bitcoin dosiahol svoj vrchol v stredu 7. novembra, keď sa obchodoval za  $6,500. Od toho okamihu BTC stabilne klesal až na súčasnú úroveň. Trhová kapitalizácia momentálne tvorí vyše $110 miliárd relatívne nízkym 24-hodinových objemom obchodovania o výške $3.7 miliárd.

Vývoj BTC za posledných 7 dní,

Ethereum

Druhá najsilnejšia kryptomena, Ethereum (ETH), vykazuje 24-hodinovú stratu na cene 0.37 %. Momentálne sa cena ETH pohybuje na úrovni $211.1 s trhovou kapitalizáciou $21.7 miliárd. V utorok 6. novembra však platobný protokol Ripple (XRP) so svojou rastúcou trhovou kapitalizáciou dočasne posunul ETH na 3. miesto v rebríčku najsilnejších kryptomien. Avšak na tomto mieste sa ETH dlho neohrial a na ďalší deň opäť získal 2. priečku. Tento súboj medzi ETH a XRP o druhú priečku sa tento rok zopakoval už niekoľkokrát.

Vývoj ETH za posledný týždeň.

Ripple

Ripple, tak ako väčšina kryptomien, tiež vykazuje mierne straty o výške 0.89 %. Cena XRP osciluje na úrovni $0.50. XRP svoj cenový vrchol dosiahol v utorok 6. novembra, keď jeho cena stúpla nad $0.55 a dočasne svojou trhovou kapitalizáciou predbehla ETH. Momentálne trhová kapitalizácia XRP dosahuje $20.2 miliárd.

7-dňový vývoj Ripple.

 

Záver

Tento týždeň bol svet kryptomien relatívne pokojný. Kryptomeny vo všeobecnosti už dlhšie obdobie podliehajú nízkej volatilite.

Bitcoin je aktuálne menej volatilný ako trh s akciami

Asi najväčší rozruch v kryptosfére spravila spoločnosť Blockchain, ktorá sa rozhodla zadarmo rozdať Stellar Lumens (XLM) tokeny v hodnote $125 miliónov používateľom Blockchain peňaženky.

Čínsky ťažobný gigant Bitmain inicioval v Spojených štátoch súdny spor, v ktorom zažaloval anonymného hackera za údajnú aprílovú krádež kryptomien v hodnote $5.5 miliónov z účtu spoločnosti na kryptomenovej burze Binance.

Za zmienku stojí aj nová možnosť platiť Litecoinom (LTC) cez aplikáciu na sociálnej sieti Facebook. Medzitým sa kryptonadšenci pripravujú na hard fork kryptomeny Bitcoin cash, ktorý rozdeľuje komunitu na dva tábory.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...