Sledujte nás aj na

Uplynulých sedem dní neprinieslo v kryptomenovom svete žiadne výrazné cenové výkyvy. Ostatne je tomu tak už pár mesiacov. Pozitívnych správ však stále pribúda. Doležité správy prišli najmä od finančných gigantov Wall Street, a to menovite od Fidelity a Goldman Sachs. Tí zdvojnásobili svoje úsilie vo sfére kryptomien, zatiaľ čo už existujúce spoločnosti v tomto odvetví nepoľavujú a pokračujú vo svojej expanzii.

Ak sa teda kryptosfére tak darí, prečo sa to neprejavuje na cene? Ako povedal zakladateľ spoločnosti Morgan Creek Digital Anthony „Pomp“ Pompliano:

„Dobrá správa dnes sa na cene prejaví tak za tri roky. Presne tak myslí aj Jeff Bezos o Amazone a je to presne taký spôsob, akým treba uvažovať aj o odvetví kryptomien.“

Fidelity sa pustí do kryptomien so svojou novou dcérskou spoločnosťou

Spoločnosť Fidelity Investments v Bostone odhalila, že formálne vstúpila na trh s kryptomenami založením spoločnosti Fidelity Digital Asset Services (FDAS), dcérskej spoločnosti zameranej výhradne na ponuku produktov, ktoré sa týkajú digitálnych aktív, ako Bitcoin a Ethereum.

FDAS, ktorý vedie Tom Jessop, je navrhnutý tak, aby ponúkol nadštandardnú starostlivosť v krypto svete pre svojich 13,000 inštitucionálnych klientov. Táto starostlivosť bude okrem iného zabezpečovať komplexnú ochranu a cold storage úložisko pre digitálne aktíva s využitím fyzických ako aj softvérových komponentov. Bude samozrejme podporovať Bitcoin a Ethereum spolu so zatiaľ nemenovanými altcoinami. Okrem toho spoločnosť plánuje spracovávať aj kryptomenové obchody pre svojich klientov či agregovať údaje o burzách, ktoré sú v súlade s tzv. „Fidelity Standard“, pred vykonaním samotných transakcií v mene svojich klientov. Dá sa povedať, že Fidelity preverí jednotlivé burzy a bude používať len tie najlepšie.

Presné detaily zatiaľ nie sú známe, avšak generálna riaditeľka spoločnosti Fidelity Abigail Johnson uviedla, že cieľ FDAS je „spraviť digitálne aktíva prístupnejšie pre investorov.“ Johnsonová očakáva, že firma bude naďalej experimentovať s touto „rozvíjajúcou sa triedou aktív“ a jednoznačne poukazuje na pozitívne dlhodobé vyhliadky čo sa týka tejto blockchainovej inovácie.

Brian Kelly, generálny riaditeľ BKCM a prispievateľ CNBC, nazval túto správu „fantastickou“ a neskôr dodal, že podobný vývoj by mohol prilákať ďalších veľkých hráčov do tejto sféry. Dátum spustenia zatiaľ pre verejnosť nie je známy, možno preto ceny na túto správu vôbec nereagovali. Je to však veľmi pozitívna správa.

Goldman Sachs či Mike Novogratz investujú do spoločnosti BitGo

Len niekoľko dní potom, čo spoločnosť Fidelity spustila svoju kryptomenovú dcérsku spoločnosť, Goldman Sachs rovnako pritvrdila v účasti na krypto odvetví a spojila sa so spoločnosťou Galaxy Digital, aby investovali do BitGo, startupu zameraného na blockchainovú bezpečnosť a custodial služby sídliaceho v Palo Alto.

Goldman a Galaxy údajne investovali kolektívne $15 miliónov, zatiaľ čo ostatní účastníci investičnej série B sa poskladali na sumu $42.5 milióna. Podľa tlačovej správy týkajúcej sa tejto záležitosti budú finančné prostriedky získané v tomto kole smerovať na plánovanú kryptomenovú peňaženku, v ktorej chce BitGo spravovať „1 bilión dolárov“! Pravdepodobne tým rovnako naznačujú, že ich klientela sa bude skladať z inštitucionálnych investorov.

Táto spoločnosť je v súčasnosti zodpovedná za 15 % „všetkých globálnych transakcií Bitcoinu a mesačných transakcií vo výške $15 miliárd iných blockchainových sieťach.

V diskusiách o týchto vysokých investíciách, ktoré prekvapili aj krypto komunitu uviedla Rana Yaredová, výkonná riaditeľka hlavnej skupiny strategických investícií spoločnosti Goldman Sachs, že:

„Väčšia inštitucionálna účasť na trhoch s digitálnymi aktívami si vyžaduje bezpečné a regulované spôsoby ich úschovy. Naše investície do BitGo považujeme za vzrušujúcu príležitosť prispieť k rozvoju tejto kritickej trhovej infraštruktúry.“

SEC spustí „FinHub“ na podporu blockchainových startupov

Americká komisia pre burzy a cenné papiere (SEC) hrá v kryptosvete dôležitú úlohu. Nedávno oznámila spustenie strategického centra pre inovácie a finančné technológie, známeho pod skratkou „FinHub“. Tento nový portál údajne uľahčí diskusiu týkajúcu sa vývoja fintech technológií a umožní verejnosti, regulátorom a vedúcim predstaviteľom priemyslu komunikovať v zdravom prostredí s cieľom podporiť prijatie sľubných inovácií.

Je dôležité poznamenať, že FinHub nie je zameraný len na kryptomenové aktíva a blockchainové technológie. Tento strategický uzol sa zameria na umelú inteligenciu / strojové učenie, automatizované investičné stratégie a financovanie digitálneho trhu.

Spolu s poskytnutím prostredia pre otvorenú diskusiu, podľa tlačovej správy, FinHub s podporou SEC plánuje akciu „FinTech Forum“, ktorá sa zameria na technológie distribuovaných ledgerov (DLT) a digitálne aktíva. Udalosť sa uskutoční niekedy na budúci rok.

Trezor spúšťa podporu búrz do ostrej prevádzky

Známa česká hardvérová peňaženka Trezor dnes spustila podporu pre kryptomenové burzy do ostrej prevádzky. Odteraz si jej používatelia  budú môcť meniť kryptomeny bez toho aby opustili bezpečné prostredie svojho Trezoru.

Samotný obchod, či výmena je sprostredkovaná zmenárňami tretích strán, no je to oveľa pohodlnejšie a najmä bezpečnejšie zamieňať kryptomeny týmto spôsobom.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...