Sledujte nás aj na

V pondelok, 7. januára, poskytli bratia Winklevossovci v rámci diskusie Ask Me Anything na Reddite odpovede na viacero otázok, ktoré im položili používatelia diskusného fóra. Cameron, ktorý je prezidentom ich spoločnej burzy Gemini a Tyler,  jej výkonný riaditeľ, sa podobnej diskusie zúčastnili po takmer štyroch rokoch.

Nižšie Vám prinášame niektoré z odpovedí týkajúcich sa otázok ohľadom ich pohľadu na Bitcoin, stavu ich ETF (Exchange traded funds — fondy obchodované na burze podobné indexovým fondom predávaných v rámci kolektívneho investovania) či ich názoru na stabelcoiny a celkovú budúcnosť peňazí.

Prinesú očakávané Bitcoin ETF a Bakkt otočenie trendu a naštartujú rast kryptomien?

Cena Bitcoinu

K cenovému vývoju najpopulárnejšej kryptomeny sa Tyler Winklevoss vyjadril slovami:

Naše presvedčenie, ktoré sa týka pozitívneho vývoja zostáva nezmenené. Veríme, že Bitcoin je lepší ako zlato. Ak je naša domnienka správna, celková trhová kapitalizácia Bitcoinu môže časom prekročiť hodnotu $7 biliónov.“ (V súčasnosti je približne $70 miliárd).

K aktuálnemu, už vyše roka trvajúcemu bear marketu, ktorý má za následok poklesy cien kryptomien, Tyler uviedol, že na cenový vývoj kryptomien, špeciálne Bitcoinu sa treba pozerať z dlhšieho časového hľadiska. Z tohto pohľadu jeho cena rastie, čo podčiarkuje aj jeho výzva, aby ľudia túto kryptomenu držali aj naďalej.

Bitcoin ETF

Jednou z diskutovaných tém bol aj aktuálny stav schválenia žiadosti ohľadom Bitcoin ETF. Tú im má odobriť Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC). Komisia už pritom dve podania zamietla  — prvýkrát sa tak stalo ešte v marci 2017 a druhý raz v júli 2018.

Cameron Winklevoss:

Chápeme obavy Komisie a tvrdo pracujeme na vyriešení tejto situácie… Vybudovali sme vlastný tím, ktorý je zameraný na monitorovanie trhu s cieľom zabrániť manipulačným a nekalým praktikám, taktiež spolupracujeme s Nasdaq na implementácii ich technológie SMARTS Market Surveillance do štruktúr našej burzy. Sme odhodlaní urobiť všetko, aby sa ETF stal realitou!

Gemini Dollar

V rámci diskusie sa otvorila aj téma ich stablecoinu — Gemini Dollar (GUSD), ktorý je pevne naviazaný na americký dolár pomerom 1:1. Samotný token im pritom odobrila aj vládna agentúra New York State Department of Financial Services (NYDFS). Jeho vznik a účel popísal Cameron:

Vytvorením Gemini doláru sme priniesli americký dolár na blockchain. Vďaka tomu môže potenciálne posilniť decentralizované aplikácie a súvisiace kryptografické služby.

Viac o stabelcoine Gemini Dollar si môžete prečítať v našom článku tu.

Víkendový ฿ulletin: Ktorí z top kryptoinfluencerov stoja za sledovanie? Zoznam 10 najzaujímavejších osobností

O presvedčení bratov Winklevossovcov, že kryptomeny majú svoju budúcnosť svedčí aj ich neustála aktivita nie len na sociálnych sieťach, ale aj rozvoj ich vyššie zmienenej burzy.

Koncom minulého roku získali oprávnenie na zalistovanie jedného z najpopulárnejších altcoinov — Litecoin. Ten tak doplnil dovtedy dostupné páry pre kryptomeny Bitcoin, Ethereum a Zcash. V decembri k nim pribudol aj Bitcoin ABC (burza ho uvádza pod tickerom Bitcoin Cash), ktorý vznikol ako jeden z dvoch coinov nedávneho hard forku tejto kryptomeny.

Pár dní na to predstavili aj novú mobilnú aplikáciu pre zariadenia s iOS a Android, vďaka ktorej je možné realizovať nákup a predaj kryptomien, prijímať a odosielať transakcie ako aj jednoducho sledovať svoje portfólio.

Celé diskusné vlákno „Ask Me Anything“ si môžete pozrieť tu.

Zdroj: cryptoglobe.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...