Sledujte nás aj na

CEO Twittru a Square Jack Dorsey verí, že Bitcoin sa v konečnom dôsledku stane jediná mena používaná na internete a na planéte.

 

„Celý svet bude mať nakoniec jednu spoločnú menu, internet bude mať jednu menu,“ Dorsey povedal pre The Times. „Ja osobne verím, že to bude Bitcoin“

Dorsey uznal, že Bitcoin bude musieť čeliť niekoľkým impozantným technickým výzvam pred tým, ako bude vhodný pre masové používanie. Ako sme boli svedkami, Bitcoinová sieť v najväčšom boome bola “pomalá a nákladná“. Avšak Dorsey verí v nové technológie, ktoré pracujú off-chain, teda mimo hlavnej siete, a robia transakcie viac prístupnejšie.

Dorsey si za svojim názorom stojí. Twitter CEO bol zaradený v zozname prispievateľov Lightning Labs, čo je jedna z kľúčových spoločností, ktorá vyvíja Lightning Network (LN). Cieľom LN je urýchliť transakcie v Bitcoinovej sieti a taktiež znížiť náklady na vykonávanie týchto transakcií.

Square, ďalšia spoločnosť Dorseyho, oznámila pred niekoľkými týždňami, že v blízkej budúcnosti rozšíri podporu pre služby týkajúce sa Bitcoinu.

Dorsey povedal pre Market Watch :

“Bitcoin pre nás nekončí iba pri nakupovaní a predávaní. My veríme, že toto je transformačná technológia pre náš priemysel, a preto sa ju chceme naučiť pochopiť čo najrýchlejšie.“ Taktiež povedal, že Bitcoin predstavuje “príležitosť, aby viac ľudí získalo prístup k finančnému systému.“

 

Dorseyho postoj k Bitcoinu zostáva pozitívny aj napriek nedávnym negatívnym internetovým udalostiam. V priebehu niekoľkých posledných týždňov spoločnosť Google a Facebook oznámila zákaz reklám spojených s kryptomenami na svojich platformách. Nové pravidlá pre inzerciu pravdepodobne neobídu ani sociálnu sieť Twitter. Na tejto platforme sa majú dostať do platnosti začiatkom apríla a mohli taktiež obsahovať obmedzenia pre produkty a služby týkajúce sa kryptomien.

Používatelia nemajú záujem míňať Bitcoin

Dorsey hovorí, že väčšina držiteľov Bitcoinu v súčasnosti nemá záujem o to, aby míňali svoje mince alebo ich používali na nákup tovaru či služieb. Skôr sa ich snažia držať (hodlovať) čo najdlhšie, aby zistili, akú vysokú hodnotu môžu dosiahnuť. Toto v kombinácii s volatilitou meny, vysokými transakčnými poplatkami a nízkou mierou používania obchodníkov bráni bitcoinu dosiahnuť svoj plný potenciál.

Ale Dorsey je presvedčený, že Bitcoin raz bude používaný na každodenné nákupy, od šálky kávy až po platbu za nový účes.

„Je pred nami dlhá cesta k finančnému prístupu pre všetkých,“ dodáva.

 

Zdroj : financemagnates.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...