Sledujte nás aj na

Podľa správy informačného portálu Al-Monitor, Ahmet Kenan Tanrikulu, predseda tureckých nacionalistov (MHP) a bývalý minister pre rozvoj a podnikanie plánuje navrhnúť vytvorenie štátom krytej kryptomeny nazvanej „Turkcoin.“

Aj keď technické špecifikácie zatiaľ ostávajú nejasné, Tanrikulu tvrdí, že Turkcoin by mal pri vydaní tokenizovať aktívami kryté istiny, čo by podľa neho viedlo k menšiemu riziku ako je tomu pri existujúcich kryptomenách.

Minister Ahmet Kenan Tanrikulu

Správa tvrdí, že jadro týchto istín by tvorili veľké štátne podniky ako Turkish Airlines, Istanbulská burza a Turk Telekom. Pre spravodajské médium Al-Monitor sa Tanrikulu vyjadril o progrese a digitalizácií.

Svet smeruje k novému digitálnemu systému. Turecko by si malo vytvoriť svoj vlastný systém a kryptomenu, kým nebude príliš neskoro.

V inej časti správy politik žiada prísnejšiu reguláciu kryptomien v snahe mať väčšiu kontrolu nad trhom. Tvrdí, že pri absencií jednoznačných zákonov by mohli byť kryptomeny v Turecku ľahko zneužívané na ilegálne aktivity.

Vytvorenie povzbudzujúcich regulácií by nám umožnilo vytvárať zisk z kryptomenového trhu, hlavne z Bitcoinu. V tomto kontexte krajina potrebuje Bitcoinovú burzu a legislatívu cielenú na tento svet.

Zaujímavé je že Tanrikulove komentáre prichádzajú len pár týždňov po tom ako turecký premiér v rozhovore s CNN Turkey vyhlásil, že jeho vláda sa pokúsi založiť národnú kryptomenu.

Podpora rozvoja tureckej národnej kryptomeny

Tanrikulu predkladá niekoľko politických odporúčaní zameraných na posilnenie konkurencieschopnosti DLT (Distributed Ledger Technologies) sektora v Turecku a rovnako aj vládnych regulačných možností týkajúcich sa kryptomien.

„Musíme vytvoriť infraštruktúru pre blockchain. Vo svete už existuje viac než 1400 digitálnych mien a mnoho krajín ich úspešne používa. Oponovanie týmto menám je bezvýznamné. Ide o národnú otázku, ktorá si vyžaduje národný konsenzus,“ povedal Tanrikulu.

Podpredseda vlády Turecka Mehmet Simsek tiež nedávno uviedol, že krajina sa môže pripravovať na vývoj národnej kryptomeny. V spomínanom rozhovore pre CNN začiatkom tohto mesiaca  Simske uviedol: „Plánujeme začať s vlastnými prácami v oblasti digitálnych mien. Kladieme veľký význam na digitalizáciu.“

Turecká iniciatíva tiež prichádza len pár dní po zahájení predaja venezuelských Petro tokenov, ktorý podľa tvrdení prezidenta Nicolasa Madura krajine doteraz zarobil $735 miliónov.

Zdroj: coindesk.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...