Sledujte nás aj na

Trust Wallet, multi-kryptomenová peňaženka, a zároveň aj oficiálna peňaženka kryptoburzy Binance, oznámila podporu pre platby prostredníctvom platobných kariet. Rozšírila aj rad podporovaných krypotmien o natívny token spoločnosti Ripple – XRP.

Od etherea k XRP

Binance, jedna z najpopulárnejších kryptobúrz na svete sa snaží pre svojich klientov kontinuálne prinášať vylepšenia. Jedným z takých je aj upgrade týkajúci sa Trust Wallet – peňaženky, ktorú akvizíciou kúpila v lete minulého roku. Peňaženka pôvodne podporovala iba ether a ERC-20 tokeny, avšak po zmienenej akvizícii rozšírila svoju podporu o ďalšie kryptomeny, medzi ktorými nechýba bitcoin, litecoin, Tron a samozrejme posledne pridaný XRP token. Aktuálne si tak používatelia tejto peňaženky môžu uschovať v Trust Wallet až 17 rôznych kryptomien a tokenov.

Podpora pre platobné karty

Binance zároveň oznámila, že Trust Wallet bude odteraz umožňovať aj nákup kryptomien prostredníctvom kreditných a debetných kariet. Túto funkcionalitu zavádza peňaženka vďaka partnerstvu, ktoré Binance uzavrela v januári tohto roku s platformou na spracovanie platieb – Simplex.

Burze sa možnosť ponúknuť svojim klientom nákup kryptomien na burze skrz platobné karty osvedčila natoľko, že túto možnosť pridáva aj do svojej oficiálnej peňaženky. Momentálne je však tento typ investovania obmedzený len na nákup kryptomien bitcoin, bitcoin cash, litecoin, ether a token XRP.

K novinkám, ktoré Trust Wallet prináša sa vyjadril aj jej zakladateľ Viktor Radchenko:

Chceme rozšíriť prístup ku kryptografickým a decentralizovaným aplikáciám pre všetkých používateľov. Pridanie platieb prostredníctvom platobných kariet je jedným z krokov na podporu rozširovania adopcie kryptomien.

Našou víziou je priniesť slobodu peňazí, a preto budeme usilovne pokračovať v integrácii ďalších blockchainov a pridávanových funkcií do našej peňaženky TrustWallet.

Plány s Trust Wallet

Ako sme uviedli, Trust Wallet je oficiálna peňaženka burzy Binance. Podľa jej predstaviteľov sa vyznačuje nie len dôkladnou bezpečnosťou, ale aj jednoduchým používateľským rozhraním. Tým pádom predstavuje ideálne riešenie pre používateľov s akýmkoľvek stupňom znalosti o blockchaine či kryptomenách všeobecne.

Okrem klasických funkcií odosielania, prijímania a ukladania digitálnych aktív, disponuje aj vstavaným DApp prehliadačom, ktorý možno použiť na priamu komunikáciu s decentralizovanými aplikáciami. Viac informácií, ako aj možnosť stiahnuť si túto peňaženku nájdete na jej oficiálnej stránke tu.

Decentralizované burzy predstavujú riešenie bezpečnostných problémov. Sú na to pripravené?

V blízkej dobe plánuje Binance integrovať Trust Wallet aj do ich dlhoočakávanej decentralizovanej burzy Binance (DEX), ktorá sa bude orientovať na priame peer-to-peer obchodovanie. Jej testovacia verzia je dostupná od 20. februára tohto roku.

Aj keď finálny dátum live spustenia ešte burza neuviedla, už teraz si môže každý vlastník aspoň jedného BNB tokenu vyskúšať jej beta verziu, pričom po splnení podmienok uvedených na oficiálnych stránkach Binance môže dokonca vyhrať až 10,000 BNB tokenov, čo pri aktuálnej cene predstavuje približne $150,000.

Spoločnosť Binance spustila beta verziu svojej decentralizovanej burzy Binance DEX

Zdroj: coinspeaker.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...