Sledujte nás aj na

Veľké nadšenie, dobrý marketingový tým a správne návnady na sociálnych sieťach môžu cenu altcoinu dostať do výšin, avšak silná FUD (Skratka z anglickej frázy Fear, uncertainty and doubt – Strach, neistota a pochybnosti) kampaň dokáže tento trend pomerne jednoducho prerušiť. Väčšinou sa jedná o falošné správy, ktoré majú za účel odradiť investorov od určitej kryptomeny alebo investície. Skutočne úspešné altcoiny sú tie, ktoré na týchto vlnách popularizácie dokážu jazdiť a využiť ich vo svoj prospech. Pomerne nedávno sa do poprednej kryptomenovej sféry a trhu dostali Verge a TRON.

Verge

Verge (XVG) sa v polovici decembra prakticky z úplneho dna odrazil a zastavil sa na cene tesne pod $0.30. Neznie to ako veľa, ale túto hodnotu dosiahol za týždeň, čo predstavuje rast o úctyhodných 2700%. V tom období sa okolo Verge točila silná mediálna kampaň, ktorej vo veľkej miere pomohol aj neslávne známy tweet od Johna McAfeeho (viac o tomto tweete v našom článku tu), ktorý odštartoval raketový rast Verge.

Keď sa začali objavovať prvé informácie o protokole Wraith, ktorý mal z Verge urobiť prvú kryptomenu s voliteľnou anonymitou, zdalo sa, že sa predsa Verge dostane do klubu „elitných altcoinov“. Začali sa ale objavovať FUD správyzakladateľoch XVG a McAfeem, že sa spoločne dohodli na pumpovaní XVG a následnom vybratí ziskov. Aktivovanie Wraith protokolu však ešte neprebehlo a tak začal masívny výpredaj XVG, výsledkom ktorého bol pokles ceny až na $0.11. Podľa príspevku na sociálnej sieti Twitter, protokol Wraith bol 9.1.2018 pre 64 bitový Windows uvedený do prevádzky.

Zdá sa, že negatívny trend spôsobený správami Verge prečkal a v čase písania článku sa cena XVG pohybovala na úrovni $0.210372 s trhovou kapitalizáciou  viac ako $3 miliardy.

Vývoj XVG od decembra 2017

Tronix

Tronix (TRX) alebo TRON je druhou kryptomenou, ktorá sa odrazila od dna a od polky decembra sa na tri týždne držala na 6. mieste v rebríčku najsilnejších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie. Na začiatku januára zaznamenal TRX cenový rekord vo výške $0.26 z pôvodných $0.005, čo je neuveriteľný nárast o viac ako 5000%. Tron je altcoin s úzkymi väzbami na veľké mená v Číne. Zakladateľ TRX je aktívny na sociálnych médiách a už teraz sa mu podarilo zabezpečiť niekoľko kľúčových partnerstiev. Rovnako ako pri Verge, aj pri TRONe sa spustila silná FUD kampaň a obvinenia z nekalých praktík zakladateľov tejto kryptomeny.

Zakladateľ Litecoinu, Charlie Lee vo svojom tweete jasne narážal na konkurenčnú kryptomenu a nie na rovnomenný film:

„Ľudia sa ma to stále pýtajú … v poriadku, poviem vám svoj názor. Miloval som pôvodný film TRON, ale ten najnovší nie je boh vie čo. Mám pocit, že je mimoriadne preceňovaný a bez reálneho opodstatnenia.“

Sociálne médiá majú v krypto-komunite silný vplyv. Prednedávnom sa začali šíriť ďalšie negatívne správy o tom, že TRON má okopírovaný white paper, a že zakladateľ Tronu Justin Sun tajne rozpredával svoju zásobu TRX coinov. Našli sa už ľudia, ktorí skopírovanie white paperu potvrdili, čo vrhá TRON projekt do veľmi nepekného svetla .

Ironicky, Charlie Lee urobil so svojím Litecoinom to isté, ale odlišným spôsobom a sledoval tým odlišný cieľ (viac o tom tu).

Charlie Lee a Justin Sun sa odvtedy zmierili, a uznali, že ak chce byť nový altcoin úspešný, spŕšku negativity musí prežiť. Inak zapadne do zabudnutia a pripojí sa k desiatkam neúspešných projektov.

TRX sa doposiaľ nedokázal zotaviť, avšak zopár solídnych oznámení o spoluprácach by túto sľubnú kryptomenu mohli vrátiť späť do pozitívneho trendu. Jednou z dobrých správ bol oznámenie, že spoločnosť Tron Labs a sociálna mediálna spoločnosť Peiwo APP získali oficiálne uznanie od čínskej vlády. TRX v súčasnosti obchoduje za $0.141617 a má trhovú kapitalizáciu takmer $9.3 miliardy.

Vývoj TRX od decembra 2017Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...