Sledujte nás aj na

Vývojári spoločnosti Tron (TRX), poprednej platformy na budovanie a prevádzkovanie decentralizovaných aplikácií (dApps), plánujú vydať skupinu aktualizácií a nových nástrojov na zlepšenie celkovej funkčnosti Tron blockchain siete.

Ako poznamenal Misha Lederman, spoluzakladateľ IAmDecentralized.org, platformy na podporu prebiehajúceho rozvoja decentralizovaných technológií, TRX ekosystém sa dočká veľkých noviniek:

  • BitTorrent Speed + BTT,
  • Spravovanie účtov a multi-signature transakcie (viacero používateľov musí podpísať transakciu aby došlo k jej spracovaniu) zamerané pre inštitucionálnych investorov,
  • USDT-TRON stablecoin fungujúci na TRX blockchaine,
  • Implementácia možnosti ochrany osobných údajov pri transakciách.

Lederman, ktorý patrí medzi najhlasnejších priaznivcov Tronu (najmä na Twitteri), priblížil, že vývoj spomínaných funkcií sa začne v „nadchádzajúcich týždňoch až mesiacoch“ v druhom štvrťroku 2019.

TRON oznámil partnerstvo s Tetherom, čoskoro uvidíme USDT ako TRC-20 token

BitTorrent Speed „a Multi-Signature Peňaženky

Po tom, čo minulý rok Tron získal BitTorrent za $140 miliónov sa údajne používateľská základňa Tronu výrazne zvýšila. Riešenie zdieľania súborov peer-to-peer formou (BitTorrent) má viac ako 100 miliónov používateľov. S cieľom zlepšiť existujúcu funkcionalitu BitTorrentu pridaním natívneho tokenu BTT, vývojári TRX spustia BitTorrent Speed aplikáciu, ktorá bude kompenzovať účastníkov siete BTT za poskytovanie bandwidhtu (pásma) a seedovania torrentov.

Víkendový ฿ulletin: Detailný pohľad na Tron, BitTorrent token a jedno z najrýchlejších ICO v histórii

Zakladateľ spoločnosti Tron Justin Sun oznámil (prostredníctvom služby Twitter), že nasledujúca sada aktualizácií bude integrovaná do vývojovej platformy dApp verzie Tron 3.5:

  • Multi-signature peňaženky a správa účtov pre inštitucionálnych investorov,
  • Dynamické prispôsobenie výdaja energie v sieti v reálnom čase a
    50-percentné zvýšenie výkonu,
  • Lepšia bezpečnosť VM (virtual machine) a serverových udalostí pre dApps.

Sun vo svojom videu vysvetlil, že partnerstvo spoločnosti Tron s Tether Ltd. ponúka „držiteľom TRX nový spôsob ukladania hodnoty a poskytuje používateľom nový spôsob prístupu do dApps a zvyšuje legitimitu pre inštitucionálnych investorov.“

Pridanie zk-SNARKs do Tron ekosystému

Partnerstvo medzi spoločnosťou Tether Ltd. a nadáciou Tron bude okrem iného zahŕňať aj vytvorenie nového, TRC-20 (Tron obdoba ERC-20) stablecoinu typu USDT, ktorý zabezpečí interoperabilitu s aplikáciami a protokolmi v rámci ekosystému Tron.

Vývojový tím spoločnosti Tron plánuje aj integráciu technológie ochrany súkromia –  zk-SNARKS, ktorá má používateľom Tronu poskytnúť možnosť vykonávať súkromné transakcie. Technológia zk-SNARKs je bližšie vysvetlená tu.

Technológia zk-SNARKs (Zero-Knowledge Succinct Non-Interactive Argument of Knowledge) je protokol, ktorý umožňuje anonymné posielanie kryptomien. Je to tá istá kryptografická technológia, ktorá poháňa Zcash, kryptomenu zameranú na súkromie a anonymitu.

Počas podcastu „Bad Crypto“ Sun odhalil, prečo plánuje začleniť zk-SNARKs do siete Tron:

Ľudia nechcú, aby ich súkromie bolo v rukách gigantov ako Facebook alebo Google, pretože tieto spoločnosti manipulujú s údajmi, aby vám mohli posielať reklamy. Tieto údaje s nimi zdieľať nechcete. Preto si myslím, že decentralizácia sa stáva dobrým spôsobom, ako obmedziť množstvo údajov, ktoré musíte zdieľať.

Zdroj: cryptoglobe.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...