Sledujte nás aj na

Napriek tomu, že drvivá väčšina kryptomien zaznamenáva v čase písania článku v priemere 6 % pokles, Tron (TRX) si už niekoľko dní po sebe udržiava vzostupnú rastúcu dynamiku.

Aktuálne sa TRX obchoduje na úrovni $0.030961, čo zodpovedá viac ako 15 % nárastu za uplynulých 24 hodín, respektíve 53 % za posledných 5 dní. Vďaka tomu dokázal Tron v rebríčku trhovej kapitalizácie, ktorý zostavuje stránka coinmarketcap.com, predbehnúť kontroverzný Bitcoin SV a na chvíľku aj stabelcoin Tether. Súbežne s tým posilnil Tron aj voči Bitcoinu. Za posledných 24 hodín si pripísal cez 20 % a za týždeň približne 55 %.

Aktuálne vytvoril TRX formáciu „cup and handle“ (obrázok nižšie). V prípade, že nedôjde ku korekcii (rastúci trend bude pokračovať) a cena prekročí hranicu $0.0310, je predpoklad, že by mohol dosiahnuť hodnotu $0.0443, ktorú naposledy zaznamenal 18. júla 2018.

BitTorrent Token

Rast Tronu môže súvisieť aj s nedávnym oznámením, že BitTorrent vydá svoj vlastný token. Tron ešte v minulom roku kúpil túto službu, ktorá poskytuje rýchly, jednoduchý a efektívny prenos veľkých súborov medzi ľubovoľným počtom ľudí. BitTorrent Crypto Token (BTT), teda natívny token protokolu BitTorrent bude tým pádom fungovať ako TRC-10 token v sieti Tron. Podľa zverejneného whitepaperu tohto kryptoaktíva budú môcť všetci používatelia BitTorrentu získať BTT ako odmenu za zdieľanie súborov v sieti.

O sile BitTorrentu a o potenciálne veľkom množstve používateľov ich tokenu svedčia aj nasledovné údaje. Softvérové riešenia spravované spoločnosťou BitTorrent Inc. majú približne 100 miliónov aktívnych používateľov mesačne. Zároveň ich využívajú obyvatelia každej krajiny sveta, pričom denne prebehne až jeden milión nových inštalácií.

BTT získajú aj držitelia Tronu

Dev tím sa aj z týchto dôvodov rozhodol stanoviť maximálny počet tokenov v obehu až na 990 000 000 000 BTT. Tie sa rozdelia nasledovným spôsobom: časť bude pridelená používateľom BitTorrentu ako súčasť inštalácie ich softvéru, určitý obnos získajú aktuálni vlastníci kryptomeny TRX a zvyšok sa rozdelí medzi počiatočných investorov, BitTorrent Foundation a TRON Foundation.

TRON dosiahol milión účtov a rozširuje svoj dev tím

O BitTorrent malo záujem aj NEO

Všetko nasvedčuje tomu, že Tron začína žať prvé významnejšie úspechy po minuloročnej akvizícii BitTorrentu. Zaujímavosťou však je, že všetko mohlo byť úplne inak. V čase predaja tejto peer to peer služby sa o ňu zaujímal okrem Tronu aj iný projekt. Konkrétne išlo o konkurenčné NEO, ktoré za kúpu Bittorentu ponúkalo dokonca ešte vyššiu sumu, až $170 miliónov. Spoločnosť Neo Global Capital (NGC), prostredníctvom ktorej malo NEO záujem spomínaný BitTorrent kúpiť, však neuspela, keďže akcionári BitTorrentu nepovažovali ich ponuku za dostatočne priaznivú. Ktovie, akým smerom by sa uberalo NEO dnes, ak by im tento obchod v minulosti vyšiel…

Zdroj: ccn.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...