Sledujte nás aj na

TRON Foundation oznámila uzavretie strategického partnerstva so spoločnosťou Tether, ktoré sa týka procesovania tohto stabelcoinu v sieti TRON.

Včera, 4. marca, vydala TRON Foundation, ktorá zastrešuje kryptomenu TRX správu, že do konca druhého štvrťroku 2019 uvedie stablecoin Tether (USDT) na  sieť TRONu. USDT, ktorý je viazaný na americký dolár, a ktorý je z hľadiska trhovej kapitalizácie siedmou najväčšou „kryptomenou“ by sa tak mal stať ďalším TRC-20 tokenom v sieti TRON.

TRON očakáva záujem inštitucionálnych investorov

V súvislosti s prechodom bude Tether plne kompatibilný s existujúcimi protokolmi TRONu vrátane decentralizovaných aplikácií (DApps). Od tejto vzájomnej integrity si tvorcovia TRX sľubujú predovšetkým ľahšiu kooperáciu, zvýšenie likvidity a príchod inštitucionálnych investorov. Prínosom integrovania Tetheru by mohol byť aj fakt, že značná časť investorov využíva stablecoiny práve v čase zvýšeného kolísania cien klasických kryptomien, respektíve v období bear marketu.

Jean-Louis van der Velde, výkonný riaditeľ spoločnosti Tether k danej správe uviedol:

S radosťou oznamujeme spoluprácu s Tron Foundation. Táto integrácia podčiarkuje náš záväzok podporovať inovácie v oblasti kryptomien, pretože sa aj naďalej snažíme s predstihom spĺňať potreby a požiadavky kryptokomunity.

K jeho slovám sa vyjadril aj Justin Sun, zakladateľ TRONu:

Naša spolupráca so spoločnosťou Tether, ktorá prináša USDT ako TRC-20 token do siete TRON, prinesie používateľom neuveriteľnú stabilitu a dôveru. Plnením našej vízie umožňujeme naším klientom ľahko zamieňať svoje tokeny za americké doláre.

Budú stablecoins riešením cenovej volatility kryptomien?

Úspešné rozhodnutia Justina Suna

Podobne ako tomu bolo pri akvizícii BitTorrentu a následnom vydaní BitTorrent Tokenu (BTT), TRON chce prostredníctvom spolupráce s Tetherom rozširovať svoju sféru vplyvu. A popri tom zároveň integrovať existujúce protokoly do svojej siete. Správnosť posledných rozhodnutí TRONu jednoznačne dokladuje aj fakt, že prvotný predaj tohto tokenu, ktorý sa uskutočnil na kryptoburze Binance, priniesol extrémne úspešné výsledky.

Všetky tokeny, ktoré boli v tom čase v ponuke boli investormi skúpené do 15 minút. Suma, ktorú záujemcovia zaplatili pritom prevýšila $7 miliónov. Viac o TRONe a BitTorrent Tokene si môžete prečítať v našom Víkendovom Bulletine. Jeho časť sme venovali špeciálne týmto dvom kryptomenám.

Tento krok vzájomnej spolupráce predstavuje zaujímavé partnerstvo aj pre Tether. Stablecoin USDT bol v posledných dvoch rokoch často kritizovaný, pretože rôzne skupiny investorov spochybnili presnú držbu Tetheru a jeho naviazanie na americký dolár v pomere 1:1. Partnerstvo s TRONom je jedným zo spôsobov, ako by Tether mohol znovu získať význam v sfére kryptomien, rozšíriť svoj vplyv, a zároveň si napraviť svoje renomé.

Stablecoiny PAX, USD Coin a Gemini Dollar môžu časom zosadiť Tether

Podľa všetkého to však nebude mať ľahké, nakoľko konkurencia nespí ani v oblasti stablecoinov. O túto sféru sa začína zaujímať totiž to aj veľký hráč na poli financií – J. Morgan, ktorý minulý mesiac zaujal vyhlásením, že plánuje zaviesť vlastný stablecoin. Dôležité je však dodať, že v očiach kryptokomunity nejde o kryptomenu v pravom slova zmysle, keďže okrem iného bude fungovať na privátnom blockchaine banky a primárne by k nej mali mať prístup iba veľkoobchodní zákazníci banky.

J.P. Morgan vydává první kryptoměnu pod záštitou banky, která má změnit platební byznys

Zdroj: coinspeaker.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...