Sledujte nás aj na

S tohtoročnou recesiou kryptomenového trhu je pochopiteľné, že klesá nielen záujem, ale aj počet transakcií na jednotlivých blockchainoch. Tí, ktorí nakúpili na konci roka 2017 sa snažia toto horšie obdobie prekonať hodlovaním, iní pravdepodobne nakupujú čo im financie, ktoré si môžu dovoliť stratiť stačia.

Počet BTC transakcií klesol za posledného vyše pol roka z 500,000 transakcií za deň na približne 150,000 až 200,000 denných transakcií. Ethereum je na tom o čosi lepšie s aktuálnym počtom 500,000 transakcií za deň, no pokles z približne 1.3 milióna denných transakcií je naozaj výrazný. Pre porovnanie už klasicky uvádzame platobnú sieť Visa, ktorá v priemere spracuje 150 miliónov transakcií za deň.

Migrácia TRX na vlastný mainnet

Napriek tomu, že je počet transakcií stále nízky, nájdu sa projekty, ktoré sa pomaly, ale isto stavajú na vlastné nohy. Ako burzy postupne implementujú TRX mainnet, blockchainová sieť TRON sa začína tešiť zvýšenému počtu transakcií. Ich denný počet sa pohybuje momentálne okolo 10,000. Samozrejme, že tento počet je výrazne nižší ako u konkurencie. Tron prešiel na vlastnú sieť niečo pred pár týždňami, ale burzy dokončujú migráciu tokenov len v týchto dňoch.

Známa burza Bittrex 12. júla 2018 oznámila, že aktualizácia mainnetu TRON bola úspešne dokončená a opäť otvorili TRX vklady a výbery. Dva dni predtým oznámila dokončenie migrácie burza Binance.

Pokiaľ ide o digitálne aktívum Tron (TRX), jeho likvidita od 21. júna, teda od spustenia procesu migrácie tokenov, značne upadala. Migrácia je však podporovaná viac ako 52 kryptomenovými burzami a používatelia sa tak nemuseli trápiť s vlastnou registráciou tokenov.

Zoznam búrz, ktoré už podporujú Tron mainnet a dokončili migráciu tokenov:

Binance Coinnest
Bitfinex Gate.io
Bitforex Hitbtc
Bitpie Huobi
Bittrex Liqui
Bit-Z
Max Exchange
Bjex OKEx
Cobo Tokenomy
CoinEgg Upbit
Coinfalcon

Z týchto 52 búrz bolo len 19 schopných dokončiť migráciu tokenov do dnešného dňa. Justin Sun už skôr zdôraznil túto skutočnosť na Twitteri, keď počet búrz, ktoré dokončili proces, bol ešte o čosi menší, a to 17.

Znova prístupné TRX tokeny

To znamená, že používatelia týchto búrz, ktorí uložili svoje TRX na migráciu do novej siete Tron Mainnet, si už teraz môžu vybrať svoje TRX za účelom ich bezpečného uchovávania v cold storage, prípadne sa môžu podieľať na prebiehajúcich voľbách tzv. Super Reprezentantov (Super Representative).

Títo super reprezentanti budú zohrávať dôležitú úlohu v budúcej riadiacej štruktúre siete a predovšetkým budú reprezentovať vôľu ľudí. Tiež budú pôsobiť ako strážcovia siete Tron a aktívne sa podieľať na výpočtoch či validácii siete.

Justin Sun, CEO Tronu, k tomu poznamenal:

„Vždy som hlboko veril hodnote suverenity ľudí ako aj hodnote ich práv. V krypto svete hovoríme o suverenite tokenu a právach tokenu! Každý token je životne dôležitý, pretože sú kľúčom k decentralizácii siete.“

V prípade, že sa chcete týchto volieb zúčastniť tu nájdete podrobný návod v anglickom jazyku a priebeh spolu s aktuálnymi výsledkami môžete sledovať tu.

V súvislosti s cold storage, populárna hardvérová peňaženka Ledger Nano S už tiež podporuje Tron (TRX). V oznámení tímu Ledger uviedli, že:

Tron (TRX) je možné spravovať pomocou softvéru Ledger Nano S pomocou aplikácie Tronscan Desktop a aplikácie Tron na vašom zariadení Ledger. Oba programy sú vyvíjané a podporované komunitou Tron.

Tento nový vývoj je veľmi vítaný TRX HODLermi, pretože veria, že jeho hodnota  môže čoskoro rásť. Migrácia na vlastný mainnet a takisto spustenie platformy na rozvoj decentralizovaných aplikácií sú faktory, ktoré by mohli postrčiť cenu TRX nahor. Samotná Tron Foundation drží momentálne 33,25 miliárd TRX tokenov, aby zaistila ich pravidelnú cirkuláciu, čo má mať za následok ďalšie prilákanie investorov.

A nakoniec nesmieme zabudnúť ani na špekulácie, že Justin Sun a Tron Foundation chcú používať novo získanú platformu BitTorrent na ďalšiu propagáciu či možno reálne uplatnenie TRX tokenov. Jedným z prvých reálnych použití TRX je jeho akceptácia na jednej z najnavštevovanejších stránkach pre dospelých — Pornhub. Tá sa rozhodla, že bude prijímať TRX ako spôsob platby na platforme.

Z pohľadu napredovania Tronu je teda zrejmé, že sa mu darí, no aby sa to odrazilo aj na jeho cene sa pravdepodobne musia najskôr pozbierať väčšie kryptomeny, a najmä Bitcoin.

Zdroj: ethereumworldnews.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...