Sledujte nás aj na

Nadácia TRON, ktorá stojí za rovnomennou kryptomenou získala prostredníctvom akvizície ďalší zaujímavý projekt. Po kúpe peer-to-peer platformy na zdieľanie obsahu, BitTorrent, sa tento raz zamerala na spoločnosť CoinPlay.

DApps na jednom mieste

S novou akvizíciou chce TRON prispieť ku agregácii širokej škály decentralizovaných aplikácií (DApps) na jednej platforme. Primárnym cieľom je teda eliminovať potrebu vyhľadávania DApps na rôznych stránkach ponúkajúcich ich stiahnutie pre koncového používateľa.

Na oficiálnych stránkach TRONu je aplikácia CoinPlay popísaná nie len ako úložisko zmienených DApps, ale aj ako poskytovateľ viacerých indexov či monitoringu popredných kryptomien. V budúcnosti má vzájomná spolupráca týchto dvoch spoločností priniesť aj rozšírenie služieb, ktoré aktuálne CoinPlay poskytuje. Podľa slov vývojového tímu TRONu bude CoinPlay časom podporovať aj multiplatformové operácie a transakcie

CoinPlay je sama o sebe blockchain aplikácia, ktorej cieľom je ponúknuť najkomplexnejšie, najvhodnejšie a predovšetkým aktuálne blockchain aplikácie. V súčasnej dobe je totiž často ťažké nájsť populárne blockchain aplikácie, ktoré by boli uložené na bezpečnom a dôveryhodnom zdroji.

Spolupráca TRONu a CoinPlay pramení zo zdieľania rovnakej vízie týkajúcej sa poskytovania lepších používateľských skúseností v rámci tohto odvetvia.

Blockchain App store

Generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti TRON, Justin Sun, k danej akvizícii dodal:

TRON nedávno dokončil svoju poslednú aktualizáciu – MainNet v. 3.5. Ako jeden z lídrov v oblasti blockchain technológie sa naďalej zameriavame na odvetvia poskytujúce obsah a zábavu. Cieľom nedávnej akvizície spoločnosti CoinPlay je lepšie slúžiť blockchain odvetviu. Rok 2019 bude rokom exponenciálneho rastu ekosystému TRON.

Nech Sunove slová znejú akokoľvek samoľúbo, akvizícia spoločnosti CoinPlay im v budúcnosti môže vytvoriť značný náskok pred konkurenciou. Ak zoberieme do úvahy fakt, že na trh už prichádzajú prvé smartfóny podporujúce blockchain, TRON môže prostredníctvom CoinPlay vytvoriť obrazne povedané blockchain alternatívu k populárnym aplikáciám App store a Google Play. Vďaka tomu by nie len ako prvý vyplnil tento prázdny priestor na trhu, ale dostal by sa do silnej pozície, z ktorej by mohol propagovať svoje vlastné decentralizované aplikácie.

Tron v prvej polovici roku 2019: Štyri hlavné vývojové trendy vrátane zk-SNARKs

Zmanipulované žrebovanie o Teslu

V rámci oslavy uzavretia partnerstva medzi TRONom a stablecoinom Tether sa spoločnosť TRON Foundation rozhodla spustiť od 30. apríla USDT giveaway s počiatočným rozpočtom až $20 miliónov. Nadácia navyše prisľúbila, že vyžrebuje jedného Twitter fanúšika TRONu, ktorý bude obdarovaný elektromobilom Tesla. Výhercom sa stal používateľ Twitteru s účtom @uzgaroth, ktorého vzápätí Sun požiadal o poskytnutie jeho adresy pre doručenie zmienenej výhry.

Na výhercove nemilé prekvapenie však pár dní na to Justin Sun oznámil, že žrebovanie musí prebehnúť ešte raz. Tento absolútne nepochopiteľný krok odôvodnil faktom, že video, ktoré zaznamenalo priebeh žrebovania muselo byť kvôli kapacitným požiadavkám Twitteru skomprimované, a teda podľa jeho slov nebolo dosť transparentné.

Pre úplnú transparentnosť sme sa rozhodli zrušiť predchádzajúci výsledok a namiesto toho spraviť zo žrebovania live stream.

Aké boli asi pocity @uzgaroth-a si môžeme všetci domyslieť. O celkovej reputácii TRONu a Justina Suna po tomto fiasku asi tiež netreba hovoriť. Každopádne, po vznesení sa veľkej vlny kritiky voči zneplatneniu výsledku prvého žrebovania, Justin Sun ponúkol prvotnému víťazovi ako kompenzáciu voľný lístok na niTROn summit v roku 2020. Mimochodom, cena za lístok na prechádzajúci summit sa pohybovala na úrovni $300.

Vitalik Buterin: Projekty ako TRON a EOS sú centralizované hromady odpadu

Zdroj: investinblockchain.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...