Sledujte nás aj na

Spoločnosti TRON Foundation a TRON blockchain, ktoré stoja za kryptomenou TRON, oznámili rozšírenie svojho vývojárskeho tímu. Kým pred rokom bol tvorený len dvomi členmi, dnes ich je už 40.

TRON a jeho úspešný rok 2018

TRON, ktorý ešte nedávno fungoval ako ERC-20 token v sieti Ethereum toho stihol počas uplynulého roku vskutku veľa. Prechod na vlastný mainnet, akvizícia BitTorrentu, spustenie Tron Virtual Machine (TVM), integrácia s aplikáciou Poppy (umožňuje obchodníkom prijímanie platieb v kryptomene cez platobný terminál), ohlásenie spolupráce so spoločnosťou SesameSeed (platobná peer-to-peer platforma, ktorá umožňuje odosielanie tokenov tvorcom obsahu v rámci tradičných sociálnych sietí) či predstavenie TRX Marketu.

Vďaka vyššie uvedenému postupne rozširoval svoj vývojársky tím, pričom aktuálne je tím tvorený 40 vývojármi a inžiniermi.

Vedúci TRON protokolu, Marcus Zhao, ktorý je zodpovedný za vývoj blockchainu sa k zvýšeniu kapacity tímu a k novým členom vyjadril:

Väčšinou pochádzajú z prestížnych internetových spoločností ako Alibaba a Baidu. Na začiatku, teda pred ôsmimi, deviatimi mesiacmi, mal náš tím len dvoch ľudí. Pracovali sme dlho do noci, avšak náš počet sa rýchlo zvýšil na desať.

V súčasnosti je náš tím rozdelený na tri menšie skupiny. Prvá má na starosť celkovú architektúru siete, druhá sa zaoberá algoritmami a tretia je priradená na prácu s TVM a smart kontraktami. Môžem povedať, že sme zaznamenali veľký skok v kvalite nášho kódu a náš blockchain sa stáva každým dňom stabilnejší.

Milión účtov a 100 miliónov smart kontraktov

Podľa stránky tronscan.org prekonal počet účtov v sieti TRON hranicu 1 milión. Stalo sa tak k 23.12.2018, pričom aktuálne dáta ukazujú už 1.14 milióna užívateľských adries. V priemere tak za posledné dva týždne pribudlo denne viac ako 15,000 nových účtov.

Úspech zaznamenávajú aj dApps (decentralizované aplikácie), ktorých počet sa za posledný týždeň zvýšil o 20, na aktuálny stav 61 dApps. V rámci popularity vedie TRONDice s viac ako 2,500 používateľmi za posledných 24 hodín, tesne nasledovaný hrou TRONbet, ktorú vyskúšalo za rovnaký čas cez 2,200 hráčov.

                                                                     (TOP dApps v sieti TRON. Zdroj: tronscan.org)

Aj napriek tomu, že Justin Sun sa už viackrát vyjadril, ako prejde väčšina dev tímov stojacich za decentralizovanými aplikáciami z konkurenčných sietí Ethereum a EOS na TRON, aktuálne čísla ukazujú niečo iné. EOS momentálne poskytuje priestor pre takmer 250 dApps, pričom len samotná aplikácia PRA CandyBox má takmer toľko užívateľov ako osem najúspešnejších v sieti TRON .

                                                                (TOP dApps v sieti EOS. Zdroj: tronscan.org)

Absolútne najvyšším počtom dApps (1324) sa môže pochváliť Ethereum. Na druhej strane však treba poznamenať, že len 18 z nich malo za posledných 24 hodín viac ako 100 používateľov. Na zamyslenie je aj údaj o počte transakcií uskutočnených v rámci daných aplikácií. V prípade dApps na blockchaine Etherea ich viac ako 1000 nemalo za posledný týždeň ani jednu!

                                                               (TOP dApps v sieti Ethereum. Zdroj: tronscan.org)

Zdroj: ccn.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...