Sledujte nás aj na

Počet nových projektov v kryptosfére narastá doslova exponenciálne. Ak si myslíte, že sa to už nedá ani sledovať máte pravdu. Poviete si, že tie coiny, ktoré mám mi stačia. Avšak všetci sa zhodneme, že diverzifikácia je kľúčovou zložkou na zachytávanie príležitostí a zmiernenie rizika vzniku pádov, ku ktorým môže dôjsť. V tomto článku Vám priblížime relatívne nové a zaujímavé projekty s pozitívnymi vyhliadkami do budúcna.

V tomto článku je vyjadrený subjektívny názor autora. Úspech týchto projektov nie je zaručený. Neinvestujte viac ako si môžete dovoliť stratiť.

ZenCash (ZEN)

ZenCash nie je len kryptomena, ale jedná sa o prvú TLS šifrovanú platformu, ktorá okrem transakcií zahŕňa aj súkromné posielanie správ alebo decentralizovanú infraštruktúru pre anonymné publikovanie obsahu. ZenCash vznikol hard forkom Zclassic 23. mája 2017, no od vtedy prešiel intenzívnym vývojom a získal si mnoho priaznivcov.

Prominentnou vlastnosťou ZEN blockchainu je možnosť získať pasívny príjem pomocou stakingu (držania kryptomien). Pokiaľ vlastníte aspoň 42 ZEN, môžete si založiť na vlastnom serveri tzv. secure node. Za prevádzkovanie secure node ste odmeňovaní ZEN coinami na dennej báze. V súčasnosti je odmena 0.025 ZEN/1 deň. V júni sa má táto hodna zväčšiť dokonca 3.5 krát.

ZenCash je perspektívna anonymná platforma s pozitívnou vyhliadkou do budúcna. Komunita sa k anonymným kryptomenám obracia čoraz častejšie a ZenCash ponúka rovno celú anonymnú platformu. Tento projekt je aktívny a živý, má dobre definované ciele, rýchlo rastúcu komunitu a silný vývojársky tým. Za zmienku stojí aktívna spolupráca s vývojárskou spoločnosťou vedenou Charlesom Hoskinsonom, jedným zo zakladateľov druhej najsilnejšej kryptomeny Etherea. Navyše popularita ZEN v kryptokomunite závratne stúpa, čo dokazuje aj rastúci počet týchto secure nodov. Za posledné 3 mesiace sa ich počet zvýšil zo 7,500 na 11,250. Toto všetko spolu s pripravovanými aktualizáciami, ktoré okrem iného zavedú super nody (na otvorenie a prevádzkovanie bude potrebné vlastniť 500 ZEN) a zalistovanie na prominentné kryptomenové burzy naznačujú svetlú budúcnosť tohto projektu.

Sonm (SNM)

Sonm je blockchain platforma, ktorá sa snaží o vytvorenie „globálneho superpočítača“, v rámci ktorého je poskytovaný výpočtový výkon ako služba, ktorú si môžu záujemci kúpiť. SOMN sa zameriava na poskytovanie externej výpočtovej sily, najmä pre hosting webových stránok, slúžiacich ako server pre online hry, poskytovanie výpočtovej sily neurónovým sieťam a vykresľovanie videa a počítačovej grafiky. Na rozdiel od súčasne rozšíreného cloud computingu, Sonm implementuje takzvaný fog computing – súbor decentralizovaných prístrojov, ktoré sú pripojené k IoT (Internet of Things). Táto platforma dovoľuje komukoľvek prenajímať, alebo si kupovať výpočtový výkon.

Povedzme, že spoločnosť Pixar bude potrebovať veľa výkonných počítačov na natáčanie filmu alebo animovanie rozprávky. V súčasnosti má Pixar len dve možnosti: buď si počítače kúpi, alebo si prenajme výpočtovú silu od spoločnosti ako Google a Amazon. A práve tu na scénu vstupuje Sonm, u ktorého si Pixar môže prenajať výpočtovú silu za oveľa lacnejšie. Navyše Sonm ako decentralizovaná platforma je niekoľkonásobne efektívnejšia, ako konvenčný cloud computing poskytovaný Amazonom alebo Googlom.

Sonm nie je jediným projektom svojho druhu. Od svojich konkurentov ako iExec alebo Golem sa však líši dobrým budovaním silnej komunity, otvorenosťou projektu či flexibilnejšou platformou. Sonm ako projekt je do budúcnosti viac než perspektívny.

Aeternity (AE)

Aeternity je nie len token založený dočasne na technológii Ethereum, ale hlavne platforma, či skôr ekosystém ponúkajúci obrovské možnosti využitia. Využíva hybridný konsenzus mechanizmus na zabezpečenie siete. AE token bol spustený v roku 2017. Je vedený skúseným Yanislavom Malahovom ako zakladateľom a pozostáva z ďalších 47 členov, ktorí spolu pokrývajú rozsiahlu oblasť expertízy.

White paper je písaný viac vedeckým štýlom, ale všetko je zrozumiteľne vysvetlené a určite stojí za prečítanie.

Okrem hybridného konsenzus algoritmu zavádza Aeternity takzvané stavové kanály (state channels). Tie prinášajú možnosť vykonávania smart kontraktov mimo hlavnej siete a pomáhajú tak zlepšovať jej škálovanie a výkonnosť. S cieľom pomôcť pri poskytovaní inteligentných kontraktov využíva sieť aj ďalšiu funkciu nazvanú oracles. Tie pomáhajú prepojiť reálne dáta z vonkajšieho sveta práve so smart kontraktmi. Za zmienku stojí aj jedinečný systém riadenia siete, ktorý predáva iniciatívu minerom a stakerom (tí čo držia tokeny).

To čo tento projekt odlišuje od iných, sú jeho početné prípady použitia. Tím chce vytvoriť platformu pre decentralizované aplikácie, ktorá sa bude používať na projekty zamerané na crowdfunding, decentralizovaný FinTechkrypto a finančné burzy, potravinový priemysel či mikro a nano platby. Projekt má určite schopnosť konkurovať Ethereum sieti v oblasti dApps a inteligentných zmlúv. Pozitívny vplyv na vývoj ceny AE tokenu by malo mať aj blížiace sa spustenie Aeternity mainnetu už v júni (červnu).Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...