Sledujte nás aj na

Schopnosť predikovať smerovanie kryptomien prevažne závisí na reakciách investorov a kryptosféry na správy a novinky. To môžeme vidieť aj v prípade nedávneho poklesu Bitcoinu (BTC), Etherea (ETH) a všetkých ostatných digitálnych aktív v dôsledku falošných správ o tom, že investičná banka Goldman Sachs sa rozhodla odložiť svoje aktivity v kryptosfére. Kryptomenový trh sa z týchto správ ešte nestihol spamätať.

Na spomínané správy najviac negatívne zareagoval najsilnejší altcoin ETH, ktorý klesol z 280 dolárov na najnižšiu tohtoročnú cenu $188. V súčasnosti sa ETH pohybuje okolo hranice $202 a jeho 24-hodinový obchodný objem klesol o 12 %.

Ethereum je súčasným negatívnym trendom obzvlášť silne zasiahnutý.

Čo sa týka budúceho krátkodobého vývoja kráľa kryptomien, Bitcoinu, očakávame tri rôzne scenáre.

Bitcoin sa čiastočne zotaví a vráti sa na $6,500

Aj bez veľkej technickej analýzy môžeme povedať, že BTC bol počas tohto víkendu masovo predávaný (oversold). Víkendy sa vo všeobecnosti vyznačujú nižšími objemom obchodovania. S príchodom nového pracovného týždňa sa do kryptomenového trhu vleje nový kapitál, ktorý sa môže premietnuť do rastu BTC. Avšak, v dôsledku súčasnej nepredvídateľnosti kryptomenového trhu, sa tak stať nemusí. Ako sme spomínali na začiatku článku, všetko bude závisieť od pozitívnych/negatívnych správ, ktoré zasiahnu kryptosféru.

BTC bude opäť testovať hranicu $5,800

Ďalším možným scenárom blízkej budúcnosti pre BTC je, že opätovne bude testovať úroveň $5,800, ako to naposledy urobil 29. júna. Aktuálna úroveň podpory vo výške $6,150 je kľúčová pre to, aby si najsilnejšia kryptomena udržala hodnotu nad $6,000. Ak BTC klesne pod spomínanú úroveň podpory, ďalší pokles bude nevyhnutný v dôsledku nízko-objemovo víkendového obchodovania. Ak zoberieme do úvahy správanie sa BTC, keď 29. júna klesol na $5,800 a následne behom týždňa opäť získlad na hodnote $1,000, opätovné testovanie hranice $5,800 by bolo len stručné.

Bitcoin klesne na $5,000

Mnoho kryptonadšencov a investorov označilo 30. september, ako najdôležitejší deň tohto mesiaca. Tento deň má totiž SEC (americká komisia pre burzy a cenné papiere) zverejniť svoje stanovisko voči ďalším Bitcoin ETF produktom, tentokrát z dielne CBOE (burza cenných papierov The Chicago Board Options Exchange). Napriek tomu, že niektorí komisári SEC sú BTC ETF naklonení, pravdepodobnosť, že SEC návrh schváli je veľmi nízka. A ako sme mohli už niekoľkokrát pozorovať, neschválenie BTC ETF ma na trh silný dopad.

Prečítajte si: Čo je to BTC ETF a prečo je pre trh tak dôležitý?

Ak teda zoberieme do úvahy nízku pravdepodobnosť schválenia BTC ETF spojenú so súčasným vysokonestabilným kryptomenovým trhom, je možné že Bitcoin klesne na $5,000.

Záver

Cena Bitcoinu klesla v dôsledku falošných správ, momentálne je stabilizovaná na úrovni $6,200. Náhly pokles trhu najviac poznačil Ethereum, ktorý sa v súčasnosti obchoduje za $202. S príchodom nového týždňa, budú najbližšie hodiny rozhodujúce pre určenie, akým smerom sa Bitcoin a kryptomenový trh budú vyvíjať.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...