Sledujte nás aj na

Po tom, ako na začiatku tohto týždňa klesol trh s kryptomenami o vyše 25%, trh sa začína pomaly revitalizovať.

Prepad kryptomien za posledné dni využilo mnoho ľudí, ktorí investovali do „zlacnených“ kryptomien. Výsledkom týchto nákupov je  čiastočná revitalizácia trhu s kryptomenami. Trhová kapitalizácia sa od začiatku týždňa zvýšila o 17% z pôvodných 134 miliárd dolárov. V čase písania tohto článku sa táto hodnota zastavila na 157 miliardách dolárov, čo predstavuje nárast trhu s kryptomenami o viac ako 20 miliárd dolárov za 24 hodín.

Kryptomeny opäť vykazujú rast

Počas písania tohto článku, všetkých top-10 kryptomien vykazovalo nárast hodnoty v dvojciferných číslach. Najväčší rast zaznamenali kryptomeny Litecoin, Iota a Monero.

Tento vývoj trhu je prinajmenšom pozoruhodný, keďže sa stal len deň po vyhlásení čínskych finančných regulačných orgánov o dočasnom zákaze ICO (initial coin offering) a predaja nových kryptomien. Toto vyhlásenie malo za následok prepad hodnoty všetkých kryptomien. Vyzerá to ale tak, že tento pokles bol len dočasný a trh opäť začína rásť. Túto skutočnosť potvrdzuje aj fakt, že trh s kryptomenami sa zotavil z 7 miliárd dolárov na 8.5 miliárd dolárov behom jedného dňa, čo predstavuje 20% (podľa údajov z CoinMarketCap).

Niektoré z najväčších ICO sa po prepade tiež zotavujú. Kapitalizácia OmiseGo prerazilo hranicu 1 miliardu dolárov z predošlých 718 miliónov dolárov zo začiatku týždňa.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...