Sledujte nás aj na

Not your keys – not your Bitcoin. Týmto jednoduchým mottom by sa dalo jasne deklarovať, prečo držať svoje kryptomeny v kvalitnej peňaženke a nie na burze. Pokiaľ totiž nie ste vlastníkom privátnych kľúčov, digitálne aktíva nie sú de facto vaše. Najbezpečnejším spôsobom ako ochrániť svoj krypto-majetok pred hackermi je ich uloženie do hardvérovej peňaženky.

Jednoduché ovládanie, vysoká bezpečnosť

Výrobca jednej z najpopulárnejších HW peňaženiek, SatoshiLabs dnes oznámil skvelú novinku. Ethereum, Ethereum Classic a ERC20 tokeny je odteraz možné spravovať priamo z rozhrania Trezoru. Vo zverejnenej správe sa uvádza:

Sme nesmierne hrdí, že môžeme oznámiť, že v beta verzii hardvérovej peňaženky Trezor odteraz ponúkame natívne rozhranie pre Ethereum, Ethereum Classic a ERC20 tokeny. Napriek tomu, že tieto kryptomeny boli dlhodobo podporované Trezorom, dostupné boli iba prostredníctvom integrácie tretích strán, ako napríklad MyEtherWallet, MyCrypto a MetaMask.

Podľa informácií zo stránok výrobcu, majitelia Trezoru odteraz nemusia v prípade spravovania vyššie zmienených coinov používať služby iných peňaženiek. Stačí si v hlavnom menu umiestnenom na ľavej strane vybrať danú kryptomenu a postupovať tak, ako ste boli zvyknutí už pri dávnejšie integrovaných kryptomenách.

V prípade, že si chcete overiť stav účtu niektorého z ERC20 tokenov, môžete tak urobiť vo poli určenom na vyhľadávanie, ako je vidieť v obrázku priloženom nižšie.

(zdroj: blog.trezor.io)

Odosielanie a prijímanie kryptomeny

Sekcie slúžiace na odosielanie alebo prijatie platby fungujú podobne, ako tomu bolo doteraz. V prípade, že chcete prijať platbu je potrebné vygenerovať si adresu, ktorá sa následne zobrazí v textovej forme alebo v podobe QR kódu.

Beta verzia peňaženky Trezor od teraz používateľom umožní nakupovať a zamieňať kryptomeny

Pre vyššiu bezpečnosť výrobca vždy odporúča skontrolovať danú adresu aj na fyzickom zariadení peňaženky. Ak sa rozhodnete kryptomeny odoslať, v pokročilom nastavení máte možnosť zvoliť výšku transakčných poplatkov (Gas limit, Gas price). Zároveň môžete pridať k platbe aj dodatočné informácie.

V prípade, že chcete pre spravovanie Ethereum, Ethereum Classic a ERC20 tokenov naďalej využívať služby tretích strán, táto funkcionalita a podpora ostáva nemenná.

zdroj: blog.trezor.ioZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...