Sledujte nás aj na

Je to len niekoľko týždňov, čo americká komisia pre cenné papiere – SEC odmietla BTC ETF návrh od bratov Winklevossovcov kvôli obavám z manipulácie a bezpečnosti. Vzápätí na to sa Winklevossovci vyjadrili, že ich rozhodnutie SEC neodradí od pokračovania v ich práci na poli kryptomien. Winklevossovci sú späť skorej ako sa čakalo a vyzerá to tak, že bratia sú pripravení seriózne riešiť otázku regulácii v kryptomenách.

Zástupcovia kryptomenovej burzy Gemini (ktorá patrí Winklevossovcom) sa stretli s viacerými spoločnosťami vrátane poprednej burzy cenných papierov Nasdaq, ktorá je v kryptosfére známa Bitcoin Futures produktami.

Prečítajte si: Kto sú bratia Winlevossovci?

Zdá sa, že tieto stretnutia boli úspešné. Gemini ohlásilo vytvorenie samoregulačného konglomerátu Virtual Commodity Association (VCA), ktorý si určil za cieľ stať sa prominentným orgánom v rámci trhov s virtuálnymi komoditami. Zakladatelia VCA sú popredné kryptomenové burzy Bitstamp, BitFlyer, Bittrex a Gemini, ktoré sa tešia veľkému úspechu hlavne v USA.

 

Predstavitelia spomínaných štyroch firiem majú naplánované v septembri prvé zasadnutie, kde sa okrem iného bude diskutovať a rozvíjať myšlienka novo založenej skupiny VCA.

Podľa vopred stanoveného plánu stretnutia, VCA najprv zdôrazní usmernenia a podmienky pre členstvo v združení. Po druhé, zástupcovia búrz diskutovať o najlepších postupoch a pravidlách v kryptomenovom priemysle, ktoré pomôžu šíriť „transparentnosť, likviditu, riadenie rizík a spravodlivosť.“ Po tretie, členské orgány vypracujú sériu usmernení pre riešenie komunikácie s klientmi, zverejňovania klientov a vedenia záznamov. A v neposlednom rade členovia VCA urobia všetko pre to, aby vytvorili silný, oddaný a nezaujatý tím jednotlivcov, ktorí by toto konzorcium vedeli úspešne spravovať.

Napriek tomu, že tieto úlohy majú na starosti vládne orgány, komisár americkej komisie pre obchodovanie futures komodít (CFTC – Commodity Futures Trading Commission) Brian Quintez privítal vytvorenie skupiny s optimizmom: Vzhľadom na neprítomnosť jurisdikcie federálneho dohľadu nad kryptomenovým trhom, vo februári a opäť v marci tohto roku som vyzval kryptomenovú komunitu, aby sa združila a vytvorila subjekt, ktorý by mohol rozvíjať a presadzovať pravidlá prospešné pre všetkých. Iniciatíva VCA je preto správnym krokom pre realizáciu týchto pravidiel.

V súčasnosti bude táto skupina riadená Mariou Filipakisovou, ktorá predtým pracovala v oddelení finančných služieb v New Yorku, kde bola integrálnou súčasťou kryptomenového tímu NYDFS (New York State Department of Financial Services).

Predpokladá, že zavedenie samoregulačného konglomerátu, akým bude VCA, môže zamiešať karty v raste inštitucionálneho záujmu, keďže tradičné firmy často odrádza súčasný neregulovaný kryptomenový ekosystém.

 

Zdroj: ethereumworldnews.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...