Sledujte nás aj na

Merať úspešnosť projektov v kryptoodvetví sa dá viacerými spôsobmi. Okrem ceny daného kryptoaktíva a celkovej adopcie je dobrým merítkom aj aktivita vývojárskeho tímu. Jeho činnosť, respektíve nečinnosť nám môže pekne dokladovať nielen to, či sa mu darí plniť sľuby z white paperu alebo dodržiavať termíny zadané v roadmape, ale aj fakt ako promptne dokáže reagovať na požiadavky trhu a implementovať do svojho projektu nové funkcionality. Práve na monitorovanie tejto činnosti sa zameriava analytická stránka State of the DApps, z ktorej údaje vám prinášame nižšie.

Metrika, ktorú využívajú stránky stateofthedapps.com na monitorovanie aktivity dev tímu vychádza predovšetkým z Githubu. Ide o formu online úložiska open-source kódov, ktorá je k dispozícii k nahliadnutiu každému záujemcovi. Vďaka nemu je tak pomerne jednoduché zostaviť si ucelený obraz o stave daného projektu.

Čím väčší počet žiadostí, návrhov, požiadaviek a zlepšení daný projekt vykazuje, tým väčšia je pravdepodobnosť jeho úspešného rozvoja. Tento fakt totiž jednoznačne poukazuje na aktivitu komunity a jej záujem o rozvoj. Na druhej strane, ak projekt vykazuje nízku vývojársku aktivitu, je pravdepodobné, že vývojári od jeho vývoja postupne upúšťajú z dôvodu nezáujmu alebo nedostatku angažovanosti v komunite.

Nižšie vám prinášame bližší pohľad na top sedem blockchain projektov, ktoré sú zoradené podľa aktivity ich vývojárov.

Zdroj: stateofthedapps.com

Cosmos

Cieľom Cosmos Network je vytvorenie infraštruktúry, ktorá bude podporovať decentralizovanú sieť v rámci blockchainov. Primárne sa pritom zameriava na ich vzájomnú interoperabilitu, teda funkčnosť a kooperáciu medzi rôznorodými blockchain riešeniami.

Tvorcovia Cosmosu totiž pokladajú schopnosť rôznych systémov vzájomne spolupracovať a tým dosiahnuť súčinnosť za jeden z kľúčových prvkov, ktorý môže nájsť uplatnenie v širokej sfére odvetví. Aktuálne zastáva tento projekt z hľadiska aktivity jeho vývojárov prvé miesto – na Githube eviduje viac ako 6,000 návrhov a inovácii.

Oficiálna stránka: cosmos.network

Víkendový ฿ulletin: Podstata blockchainu – Čo ponúka public, private a consortium model tejto technológie

Status

Status je decentralizovaná aplikácia určená na interakciu s Ethereum blockchainom. Svojim používateľom ponúka prehliadač dApps fungujúcich na blockchaine Ethereum, a zároveň aj decentralizovaný messenger. Kým poslaním messengera je umožniť používateľom, aby navzájom medzi sebou komunikovali bez akýchkoľvek obmedzení tretej strany, zmienený prehliadač slúži na spustenie ktorejkoľvek Ethereum decentralizovanej aplikácie.

Čo sa aktivity vývojárskeho tímu týka, za posledných 30 dní eviduje tento projekt na Githube 5,643 návrhov, čím sa v rebríčku radí na druhé miesto.

Oficiálna stránka: dev.status.im

High Fidelity

High Fidelity je platforma zameriavajúca sa na virtuálnu realitu podporovanú technológiou blockchain. Táto decentralizovaná aplikácia, narozdiel od dvoch vyššie spomenutých, funguje na blockchaine EOSu, ktorý je v oblasti dApps hlavným konkurentom Etherea. Podľa tvorcov tohto projektu má High Fidelity priniesť decentralizáciu do oblasti zábavy a gamingu. O tom, že vývojári to myslia so svojimi plánmi vážne, svedčí aj 3,923 navrhovaných inovácií na Githube a tým pádom tretie miesto v rebríčku.

Oficiálna stránka: highfidelity.com

Aelf

DApp Aelf, ktorá využíva blockchain Etherea, pracuje na vytvorení decentralizovanej siete v rámci cloudových riešení. Aplikácia sa prostredníctvom svojho operačného systému zameriava na to, aby umožnila záujemcom vytvárať a spúšťať vlastné systémy založené na technológii blockchain a fungujúce na cloude.

Ak zoberieme do úvahy fakt, že odvetvie „Software as a Service“ sa v poslednej dobe mohutne rozvíja (v tejto oblasti sú aktívne spoločnosti ako Microsoft či Adobe), Aelf môže so svojim decentralizovaným poňatím služby osloviť veľkú časť trhu. V rámci rebríčka aktivity developerov zastáva tento projekt štvrté miesto, pričom aktivita súvisiaca s jeho vývojom vzrástla za posledných 30 dní o 234 %.

Oficiálna stránka: https://aelf.io/

Aktivita na GitHube ako dôležitý ukazovateľ vývoja projektu

Storj

Storj predstavuje decentralizované uložené riešenie na cloude. Okrem využitia technológie blockchain ponúka tento projekt pre ešte väčšie zvýšenie bezpečnosti aj šifrovanie na strane klienta. Vďaka tomu majú k uloženým súborom a dátam prístup skutočne iba jeho tvorcovia, respektíve oprávnené osoby.

Napriek tomu, že aktivita na Githube za uplynulý mesiac klesla , dev tím Storj patrí stále medzi najaktívnejšie a v rebríčku je momentálne na piatom mieste.

Oficiálna stránka: storj.io

Augur

Augur je decentralizovaný a predikčný protokol trhu, využitím ktorého si môžu používatelia staviť na rôzne udalosti. Narozdiel od klasických centralizovaných predikčných trhov si klienti Auguru môžu vytvárať stávku na čokoľvek, keďže tie nepodliehajú žiadnym pravidlám ani predpisom.

Ďalším nepochybným benefitom tejto decentralizovanej aplikácie je fakt, že výhry za uzatvorené stávky sú vyplácané okamžite a transakčné poplatky stvakujúcich idú priamo tvorcovi danej stávkovej udalosti. O atraktívnosti tejto decentralizovanej aplikácie svedčí aj aktivita na Githube, ktorá vyniesla tento projekt na šieste miesto.

Oficiálna stránka: augur.net

Trust Wallet

Trust Wallet je jednou z popredných peňaženiek, ktorá ešte donedávna podporovala iba ether a naň naviazané tokeny spadajúce pod označenie ERC20, ERC223 a ERC721. O úspechu tohto projektu svedčí aj fakt, že v lete 2018 ho kúpila najväčšia kryptomenová burza Binance. Týmto krokom sa Trust Wallet stala oficiálnou peňaženkou burzy, čo jej ešte viac pridalo na jej dôveryhodnosti a prinieslo ešte väčšie množstvo klientov.

Dev tím však nezaspal na vavrínoch a na vývoji pracuje naďalej. Aj vďaka tomu eviduje tento projekt na Githube takmer 2,700 inovácií, čo predstavuje viac ako 100 % nárast v porovnaní s uplynulým mesiacom.

Oficiálna stránka: trustwallet.com

Trust Wallet pridáva podporu pre XRP a umožňuje nákup krypta prostredníctvom platobných kariet

Zdroj: bitcoinmarketjournal.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...