Sledujte nás aj na

V predošlom článku sme Vám predstavili zopár Lightning aplikácií (LApps), ktoré v súčasnosti opäť posúvajú Bitcoin a blockchain sieť o niečo ďalej. Po prvej časti LApps vám ponúkame ďalšie aplikácie dostupné na trhu.

TOP Bitcoin Lightning network aplikácie v súčasnosti

Posielanie správ prostredníctvom LN

Posielanie SMS správ už dávno nestojí veľa, no pri väčšom počte správ sa faktúra vie vyšplhať dosť vysoko. Používaním LApp Insms sa cena za správy zníži na úroveň nízkych lightning transakčných poplatkov. Ideálne pre anonymné písanie si s niekym  v cudzej krajine. Aplikáciu využijete aj ak potrebujete dostať správu, ale nechcete odhaliť svoje číslo mobilu. Dočasné čísla pre prijatie správ sú zatiaľ k dispozícii len v USA, no čoskoro pribudnú i ďalšie krajiny.

Ak si myslíte, že klasické smskovanie je už passé, prečo neskúsiť posielať správy prostredníctvom satelitu? Blockstream ponúka posielanie takýchto správ cez spacebit, za ktoré zaplatíte pár satoshi prostredníctvom LN peňaženky.

Hranie a hazard

Hammerland je MineCraft podobný MMORPG (online masovej hry), ktorý využíva Lightning pre vklady a výbery z hier. Ak však preferujete MineCraft vo svojej originál podobe, BitQuest je prvým dominantným MineCraft serverom v kryptomenách.

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
XRP
XRP
$0.3148
XRP -1.02%

Pre tých, ktorí dávajú prednosť vynaloženiu menšieho úsilia na to, aby získali (alebo stratili) svoje Bitcoiny, existuje množstvo spôsobov, ako vyhrať svoje peniaze pomocou Lightning networku. Lightning Spin  je jednoduchá hra typu „koleso šťastia“, pri ktorej odosielanie LN platby vyzerá, akoby ste umiestnili štvrtinu do arkády.

Koleso šťastia v aplikácii Lightning Spin. Zdroj: bitcoinist.com

 Lightning Roulette je zase plnohodnotná hra rulety. Podľa vašich preferencií si môžete vsadiť aj na  Three-Card Monte. Bohužiaľ implementácia Thunder Dice sa zdá byť už neaktívnou.

LN platby pre váš online obchod

Pre akceptovanie LN platieb vo vašom online obchode, existuje niekoľko spôsobov. Najlepším a najjednoduchším na používanie je Strike. Na všetky transakcie si účtuje 1 %-tný poplatok a zdarma ponúka neobmedzené výbery.

Ak je váš obchod o niečo menej virtuálny a viac „tehla a malta“, potom môžete použiť nanopos. Tento jednoduchý Lightning predajný systém sedí najlepšie pre obchody predávajúce veci s fixnými cenami, avšak ponúka aj možnosť vlastnej ceny. Vaši zákazníci si tak vďaka LN platbám môžu zakúpiť kávu, stojan na klobúky, lístky do kina, lepiacu pásku, zdravotné pomôcky a mnohé iné…

LApps pre veci od výmyslu sveta

Uvoľnite svojho vnútorného umelca, alebo si len tak zakreslite na Satoshi’s Place. Môžete tu jednoducho donekonečna kresliť cez toľko pixelov, koľko si môžete zaplatiť.

Kúpte si virtuálnu kávu cez StarBlocks. Počúvajte muziku na Lightning Jukebox. Založte si Twitter-bot a budete platený za lajky, retweety a podobne…

LApp ZigZag slúži na zámenu kryptomien v priebehu pár sekúnd a to za nízke poplatky.

A čo bude ďalej?

Zdá sa, že LApps sa tešia veľkému záujmu zo strany vývojárov. Koľko z týchto LApps sú však pre kryptoinvestora naozaj prínosnými? Zdá sa, že popri svojej ozajstnej podstate si LN našlo miesto aj v obyčajnom svete a vo svete hier a zábavy. Bude ešte zaujímavé sledovať, aké neuveriteľné LApps budúcnosť prinesie.

Zdroj: bitcoinist.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...