Sledujte nás aj na

V dnešnom modernom svete plnom rôznych technológií, kde sa informácie na nás valia z každej strany, je pre nejedného kryptoinvestora obtiažne udržať krok s trhom. Veď takmer každý chce byť včas informovaný a mať o všetkom prehľad. Našťastie, vývojári nezaostávajú ani v tejto oblasti a pre kryptonadšencov vyvinuli niekoľko šikovných aplikácií, ktoré sú zamerané presne na ich potreby.

Vzhľadom na množstvo appiek, ktoré môžete nájsť na Play Store, je pochopiteľne náročné vybrať si tú najvhodnejšiu práve pre vás. My sme pre vás vybrali niekoľko základných a overených aplikácií, ktoré sú väčšinou zadarmo k stiahnutiu a  sú jednoduché na ovládanie. Odporúčame vám však dobre prejsť ponuku na trhu a vybrať si pre seba takú, ktorá najviac pasuje vašim kryptopotrebám a požiadávkam.

1. StockTwits

StockTwits je vysoko prispôsobiteľný spravodajský zdroj pre všetko týkajúce sa kryptomien. Nájdete tu všetko, čo potrebujete vedieť na jednom mieste. Appka bola prvotne určená pre sledovanie trhu s akciami, no jej tvorcovia pridali i sledovanie kryptomien, čím sa stala v komunite veľmi obľúbenou. StockTwits získalo aj niekoľko ocenení od renomovaných technických expertov a žurnalistov.

V súčasnosti je pre vývojárov hlavnou prioritou sledovanie informácií o Bitcoine (BTC), ale aj ostatných kryptomenách. Aplikácia je úplne zdarma k stiahnutiu, pokiaľ vám nevadia reklamy. Aplikácie je kompatibilná so zariadeniami s Android verziou 4.4 a vyššie

2. Reddit

Možno sa vám zdá, že táto appka, by tu nemala byť. Faktom však ostáva, že Reddit je jedným z najhorúcejších zdrojov pre včasné správy z oblasti krypto. Používatelia tejto platformy tu pridávajú nové pravidlá, regulácie a ďalšie dôležité informácie, ktoré by mal každý kryptoinvestor poznať. Možno ste vedeli, že Reddit pracuje na princípe „subreddits“, čo sú špeciálne podstránky vyhradené pre určité témy. Na appke si tak viete nájsť tie najnovšie správy, updaty a iné vyhlásenia hneď, ako sa uskutočnia.

Aplikácia Reddit si nedávno prešla masívnou rekonštrukciou, čo z nej robí celkovo oveľa príjemnejšiu a priateľskejšiu aplikáciu. Prehliadanie obsahu alebo čítanie zdĺhavých článkov v tejto aplikácii by už nemalo byť problémom. Prirodzene, na Reddite existuje množstvo ďalších podradných položiek súvisiacich s BTC. Občas je ťažké sledovať len tie dobré subreddity. Reddit je bezplatná aplikácia s miernym dávkovaním reklám.

3. Bitcoin, Ethereum, IOTA Ripple Price & Crypto News

Ide o ďalší populárny zdroj na získavanie noviniek a informácií o BTC, ETH a iných kryptomenách. Okrem iného si tu môžete prezrieť cenové grafy kryptomien. Appka ponúka i detailné správy o vašich denných ziskoch, či stratách, keďže slúži aj na manažovanie vášho portfólia. Zákazníkom tak ponúka obrovskú výhodu, oproti iným informačným aplikáciam.

Aplikácia je obohatená aj o funkciu menového konvertora. Aplikácia je síce zdarma k stiahnutiu, no zasypáva vás množstvom reklám. Dokúpením in-app ich však môžete zrušiť.

4. Blockfolio Bitcoin

Ide azda o najznámejšiu aplikáciu pre sledovanie vášho portfólia, no appka ponúka aj dôležité informácie o BTC a altcoinoch. Berte však na vedomie, že appka nedokáže spracovať BTC platby a predaje, no môžete si do nej manuálne nahrať BTC alebo iné záznamy a sledovať info o pohyboch cien vašich kryptomien. Užívateľské rozhranie aplikácie si zaslúži špeciálnu pochvalu, ako aj to, aby ste si ju skutočne vyskúšali. Sledovať môžete takmer 2,000 kryptomien. Appka je kompatibilná so zariadeniami používajúcimi Android 4.1 a vyššie. Blockfolio je zdarma k stiahnutiu, nemá reklamy či dodatočné in-app.

5. CoinDesk

CoinDesk je veľmi jednoduchá aplikácia. Vďaka nej získavate najnovšie informácie o kryptomenách, ale aj časté updaty o ich cenách. Môžete si nastaviť notifikáciu, keď vami zvolená kryptomena dosiahne alebo prekročí určitú hodnotu. Ide o veľmi hodnotnú funkciu, keďže správy tohto druhu a vždy po ruke, môžu pre kryptoinvestora znamenať veľkú výhodu. Appka má moderné rozhranie a ľahko sa používa. Pre Ethereum (ETH) investorov aplikácia ponúka jednoúčelovú ETH stránku. Bohužiaľ ostatné kryptomeny nie sú podporované, čo sa však môže v budúcnosti zmeniť. CoinDesk je jedným z top poskytovateľov správ o blockchaine a krypte, o čom svedčí aj jeho aplikácia. Taktiež je zdarma k stiahnutiu a nemá reklamy či in-app k dokúpeniu.

6. Aplikácie určené na manažment portfólia

Pre tých, ktorí sú na kryptotrhu aktívnejšími hráčmi, sú aplikácie na manažment ich portfólia neoceniteľným pomocníkom. Aplikácie Vám pomáhajú sledovať stavy na Vašich peňaženkách, či zostatky, zisky a straty na burzových účtoch a to všetko na jednom mieste. Dokonca si cez ne môžete zadať i príkazy na kúpu či predaj, keďže appky sú s burzami prepojené. K týmto aplikáciam patria okrem Blockfolia aj CoinTracking, Altpocket, CryptoCompare Portfolio, či Delta. Podrobnejšie si o nich môžete prečítať v našom článku.

TOP 5 aplikácií na manažment portfólia

7. Blockchain prehliadače

Investori a obchodníci na burze ocenia aj tzv. „google kryptomien“, blockchain prehliadače. Vďaka týmto šikovným prehliadačom si môžete pozrieť konkrétnu transakciu, či blockchain adresu alebo blok. Ide o databázu blockchain siete. Známe sú: Blockchain.com, Blockchair, Tokenview, Etherscan, či Bitcoin.com. Bližšie sa na tieto prehliadače môžete pozrieť v našom článku.

Top 5 blockchain prehliadačov

Základ kryptoinvestora

Okrem vyššie spomínaných aplikácií je už takmer samozrejmosťou a nevyhnutnosťou mať na začiatok nainštalovanú kryptopeňaženku. Pre aktívnejších investorov to platí aj o prístupe na burzu.

Nezabudnite, že investovať by ste mali len toľko, koľko si môžete dovoliť stratiť.

Zdroj: thedroidguy.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...