Sledujte nás aj na

Kryptomenový trh si tento rok prešiel ťažkou cestou, ktorá priniesla od októbra tohto roka obrovské poklesy na cenách všetkých kryptomien, vrátane Bitcoinu (BTC) a Etherea (ETH). Nejeden investor tak ostal s hlavou v smútku a položil si otázku, čo sa v tomto neatraktívnom období ešte oplatí sledovať?

Bitcoin klesol oproti minulému roku o viac ako $16,000

Bitcoin si podstatne pohoršil v porovnaní s minuloročným decembrovým maximom, ktoré bolo na hranici $20,000 dolárov. Výrazný pokles ceny zaznamenal najmä v novembri, odkedy sa pohybuje pod úrovňou $4,500, no stále nad hranicou $3,000.

(zdroj: instagram @kryptoportal)

Trh sa stále snaží zotaviť

Aj keď sa trh mierne zotavil, toto zotavenie sa však netrvalo dlho a mnohé ceny  kryptomien dosiahli svoje minimá. Ďalšie zotavenie začalo len pred pár hodinami, kedy si trh mierne polepšil a zvýšenie cien sa zdá byť stabilné pre celý trh.

(Vývoj top 10 kryptomien za posledných 24 hodín. Zdroj: coinmarketcap.com)

Aj napriek dlhodobo negatívnemu a nestabilnému vývoju trhu, stále existujú kryptomeny, ktoré sa jednoznačne oplatí sledovať, pretože majú potenciál rásť. Priblížime si tri z nich, ktoré by mohli v zlých časoch znamenať dobrú investičnú príležitosť.

Cardano

Cardano (ADA) sa momentálne môže javiť ako bežná kryptomena, no mnohí v nej vidia svetlú budúcnosť najmä vďaka tomu, že za ňou stoja špičkový vedci z oblasti IT a blockchainu. Okrem toho, že je štandardnou kryptomenou, Cardano je taktiež platformou pre každodenné spracovávanie transakcií, či už pre vládu alebo pre inštitúcie vo všeobecnosti. Platforma nedávno spustila dva nové nástroje, Marlowe a Plutus. Tie umožnia zaznamenávanie smart kontraktov na  blockchain sieti Cardano.

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
XRP
XRP
$0.3148
XRP -1.02%

Burza Binance navyše nedávno pridala do svojej platformy pre ADA pár s USDT. Vzhľadom na fakt, že ide o najväčšiu kryptomenovú burzu, môže to pozíciu Cardano výrazne posilniť.

Bližší pohľad na platformu Cardano

Platforma Cardano taktiež spustila novú verziu 1.4, od ktorej sa očakáva, že uľahčí dosiahnutie cieľa spoločnosti Cardano, a to je stať sa svetovým lídrom vo finančnom sektore. Cena ADA začala včera rásť, ako reakcia na pripravované spustenie tejto novej verzie.

Cardano je tak na dobrej ceste stať sa široko adoptovanou kryptomenou a súčasťou top digitálnych mien v kryptomenovom odvetví.

EOS

Platforma EOS je ďalšou kryptomenou s obrovským potenciálom.  EOS je (rovnako ako ADA) narvhnutý pre tvorbu smart kontraktov a podporu decentralizovaných aplikácií (dApps). EOS smart kontrakty sú špecifické, pretože eliminujú transakčné poplatky a platforma dokáže spracovať milióny transakcií za sekundu.

EOS je populárnym aktívom hlavne v Číne, kde vedie v top rebríčkoch. Posledné 24 hodinové zotavenie trhu prinieslo pre EOS výrazné polepšenie, dosahujúce až 35 % nárast. EOS tak dokázal poraziť Stellar (XLM) a stablecoin Tether (USDT) a zaujal tak štvrtú pozíciu v top 10 kryptomien podľa trhovej kapitalizácii na coinmarketcap.com

EOS má podľa expertných analýz jasnú budúcnosť z hľadiska ceny a škálovateľnosti ako inteligentná zmluva a platforma dApps. Momentálne sa EOS obchoduje za $2.67, no experti očakávajú nárast ceny na hodnotu $143 do piatich  rokov. Očakávajú, že klienti na podnikovej úrovni budú sponzorovať platformu kvôli jej „paralelnému prevedeniu“, ktoré umožňuje spustiť viacero aplikácií naraz.

EOS platforma priťahuje pozornosť decentralizovaných aplikácií

EOS je na ceste stať sa skvelou platformou a digitálnou menou s reálnou využiteľnosťou. Zaslúži si tak byť pozorne sledovaná, nakoľko sa javí ako dobrá príležitosť na investovanie.

XRP

XRP je základnou kryptomenou platobného protokolu Ripple a v kryptomenovom odvetví nie je žiadnou neznámou. Ripple nahradilo ETH na druhej pozícii a od tej doby vzrástlo ešte viac. Momentálne sa náskok od ETH pohybuje na úrovni približne $4 miliárd dolárov.

XRP sa teší značnej adopcii, hlavne vďaka platobným službám, ktoré poskytuje Ripple. Nedávnym spustením xRapid produktu, ktorý je zodpovedný za úspech v platobnom sektore sa jeho adopcia ešte viac zvýraznila. Požiadavky na rastúci trh s lacnými a včasnými platobnými riešeniami s najväčšou pravdepodobnosťou prinesú XRP svetlú budúcnosť. Jeho cena avšak nie je aktuálne veľmi atraktívna a pohybuje sa na úrovni $0.38.

Vyhráva Ripple kryptomenové preteky o adopciu?

Experti veria, že obrovská trhová kapitalizácia XRP má potenciál ešte väčšieho rastu. Niektorí dokonca vidia XRP ako top kryptomenu roka 2019, ktorá by stála na čele rastúceho trhu. Pozícia XRP a predikcie profesionálov robia z XRP bez debaty jedno z aktív, ktoré treba sledovať a zvážiť ako investíciu.

Tento článok neslúži ako investičná rada, jedná sa len o názor a pohľad autora. Investujte s rozvahou a len toľko, koľko si môžete dovoliť stratiť.

Zdroj: zycrypto.com

 Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...