Sledujte nás aj na

Odvážny finančný investor Tim Draper počas Web summitu, ktorý sa konal 6. novembra, opätovne potvrdil jeho odhad, že cena Bitcoinu (BTC) dosiahne do roku 2022 hodnotu $250,000.

Draper spočiatku predpovedal, že cena BTC dosiahne $250,000 už v apríli tohto roku.

„Ak budete veriť v to, že  BTC  dosiahne $250,000, ľudia si budú myslieť, že ste sa zbláznili. No ono sa to stane a bude to úžasné,“ povedal Draper.

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
XRP
XRP
$0.3148
XRP -1.02%

Keď sa ho na poslednom Web summite spýtali, či si stále myslí, že sa cena BTC  znásobí za štyri roky 40x a dosiahne tak cenovku $250 000, Draper odpovedal:

„Áno. Bavíme sa tu o 5% z celkového podielu trhu, aby sme sa dostali na cenu $250,000. Zdá sa to byť len kvapka v mori a jediné, čo naozaj potrebujeme je adopcia – aby sa Bitcoin začal reálne používať . Zrazu sa svet otvorí a ľudia si povedia „Mám túto možnosť (platiť BTC)“. Čo je výhodnejšie: mena, ktorú môžem používať kdekoľvek na svete.. alebo mena (fiat), ktorá sa viaže na jednu krajinu alebo jedno geografické územie s tým, že ju nemožno použiť nikde inde?“

Kontrolu peňazí treba odovzdať od bánk obyčajným ľuďom

Draper taktiež spochybnil potrebu fiat peňazí alebo „politických mien“ a tvrdí:

Prečo vôbec dôverujeme menám, ktoré sú stanovené nejakou príšernou politickou alebo inou stranou?

Podľa jeho názoru banky vydávajú peniaze „hocikedy, keď to tak cítia a pre hocijaký dôvod, aký chcú“ a vznik „úplne apolitickej,“ globálnej a otvorenej meny by odovzdal kontrolu peňazí od bánk do rúk obyčajným ľuďom.

Ak vlastníte 0.28 BTC, vlastníte viac Bitcoinov ako 99 % populácie

V prejave na GovTech Pioneers konferencii v máji, Draper predstavil svoju víziu budúcnosti, v ktorej blockchain využitím smart kontraktov v spojení s umelou inteligenciou masívne zmení rolu a zodpovednosti štátov.

„Ak zlúčime Bitcoin a blockchain so smart kontraktami a umelou inteligenciou, mohli by sme vytvoriť perfektnú byrokraciu.“ dodal Draper.

V septembri urobil Draper ďalšiu predpoveď, kde tvrdí, že celková trhová kapitalizácia dosiahne v najbližších 15 rokoch hodnotu $80 biliónov. Draper tvrdil, že výrazný pokles kryptomenového trhu v posledných mesiacoch sa pripisuje ľuďom, ktorí digitálne meny ešte neprijali za novú triedu aktív a dodal:

„Kryptomeny sa dostanú za bilión dolárové trhy, ktorými sú financie, zdravie a poistenie, bankovníctvo a investičné bankovníctvo a vlády.“

 

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...