Sledujte nás aj na

O tom, ako udržať a škálovať Bitcoin sieť, aby bola konkurencie schopná, sa vedú dlhosiahle debaty. Nie je to až tak dávno, čo bol s veľkými očakávaniami spustený Lightning network, ktorý mal dočasne problém škálovania vyriešiť. Avšak na scéne sa objavila ďalšia spoločnosť, ktorá sa usiluje vylepšiť a zmeniť spôsob, akým Bitcoin funguje.

The Liquid Network  od Blockstream

Blockstream je spoločnosť, ktorá sa zaoberá projektami okolo vývoja blockchain sietí. Od roku 2015 táto spoločnosť pracuje na novom Bitcoin (BTC) bočnom reťazci (sidechain). Tento projekt nesie názov The Liquid Network a jeho cieľom je uľahčiť a zrýchliť transakcie medzi maklérmi a kryptomenovými platformami, ktoré sa zaoberajú Bitcoinom.

Blockstream tvrdí, že The Liquid Network je bočný reťazec BTC siete, ktorý kombinuje rýchlejšie spracovanie transakcií s výhodami v oblasti zabezpečenia údajov a dôveryhodnosti používateľov. Po takomto rozhraní túži nespočetne veľa používateľov a obchodných platforiem, čo znamená, že sieť a najmä Bitcoin samotný by z celoplošnej implementácie tejto technológie mohli výrazne profitovať. Ako príklad uvedieme masové prijatie a schválenie BTC rôznymi vplyvnými finančnými inštitúciami.

 The Liquid Network funguje tak, že umožňuje používateľom konvertovať BTC do natívnej meny siete nazývanej Liquid Bitcoin (L-BTC), ktorý je viazaný na aktuálne Bitcoin tokeny. To umožňuje rýchlejšie spracovanie transakcií v rámci siete a súčasne prináša ďalšie výhody v podobe zvýšenej bezpečnosti.

Znie to možno futuristicky, avšak mnoho renomovaných spoločností z kryptosféry už The Liquid Network využíva. Medzi tieto spoločnosti patria burzy Bitfinex, OKCoin, Six Digital Exchange, BitMEX ale aj významné korporátne inštitúcie, ako sú Atlantic Financial, Bitmax, Crypto Garage, Bitbank, Altonomy, Unocoin, Buull Exchange a Zaif. Najpopulárnejšie hardvérové peňaženky Trezor a Ledger taktiež plánujú implementovať technológiu The Liquid Network. Momentálne The Liquid Network používa 23 spoločností. Blockstream je teda prvou spoločnosťou, ktorá vyvinula funkčnú bočnú reťaz pre BTC, ktorá sa už používa.

Popri prácach na sieti The Liquid Network, spoločnosť Blockstream plánuje spustiť aj peňaženku špecifickú pre platformu, ktorá sa bude používať iba pre transakcie s L-BTC.

The Liquid Network má potenciál do značnej miery odľahčiť Bitcoin sieť a tak umožniť jej rast. Podľa slov predstaviteľa spoločnosti, Blockchain bude aj naďalej pokračovať s uzatváraním spoluprác s kryptomenovými burzami a spoločnosťami za účelom prijatia kryptomien do bežného života.

zdroj: ethereumworldnews.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...