Sledujte nás aj na

Mnoho investorov, vrátane veľkých mien, ako je Tom Lee z Fundstratu, dúfajú, že v najbližších mesiacoch sa kryptomenový trh premostí do obdobia prudkého rastu. Už teraz bitcoin (BTC) testuje hranicu $5,000, ktorú ak úspešne zdolá, pravdepodobne pôjde na $6,000. A ak prekoná aj túto hranicu, môže nastať skutočne rýchly rast. Je teraz posledná šanca kúpiť si jeden celý bitcoin?

Vzhľadom na to, že kryptomenový trh opäť ožíva, nasvedčuje tomu aj zvýšený  počet transakcií a dopyt po BTC, veľká časť investorov si myslí, že práve teraz je správny čas vstúpiť na trh s kryptomenami. Tento názor zdieľajú aj niektorí poprední analytici a experti, ako napríklad Josh Rager, kryptomenový obchodník a poradca vo firmách TokenBacon a BlackWave.

Prehľad aktuálnych výnosov z prevádzkovania MasterNodov

Samozrejme, nie je zaručené, že konkrétna kryptomena nestroskotá a nedostane sa do klubu kryptomien, ktoré budú z najbližšieho rastu trhu profitovať. Môžeme však celkom sebavedomo povedať, že Bitcoin, ako najsilnejšia kryptomena, do tohto klubu určite patriť bude. S predošlým pomerne rýchlym rastom zo $4,000 na takmer $5,000 je len otázkou času, kedy BTC dodá investorom dostatok sebavedomia, aby ich dostal do nákupného šialenstva. Keď sa tak stane, BTC bude na cene rýchlo rásť.

Na druhú stranu môže byť rýchly rast pre priemerného investora, ktorý čaká na bezpečnú situáciu pomerne nepriaznivý. Ako príklad uvedieme rok 2017, kedy BTC stúpal na hranicu $8,800, ktorú keď prekonal, doslova raketovo vystrelil až na $18,000. Veľká časť investorov sa vtedy spamätala príliš neskoro a bitcoin za $10,000 až $18,000 už bola jednoducho príliš veľká investícia na to, aby si zaobstarali 1 celý BTC.

V roku 2017 BTC po prekonaní hranice 8,800 doslova raketovo vystrelil na nové maximá.

Posledná šanca lacno nakúpiť?

V súčasnosti stojí 1 BTC približne $5,000 (v čase písania článku), čo je pre mnohých kryptonadšencov relatívne dostupná či prijateľná čiastka na nákup. Samozrejme, že každý potenciálny investor by mal pristupovať na trh s extrémnou opatrnosťou a neinvestovať viac, ako si môže dovoliť stratiť. Avšak mnoho analytikov sa domnieva, že teraz je posledná šanca nakúpiť BTC za relatívne výhodnú a dostupnú cenu. Po tom, ako sa trh prehupne do prudkého rastu, BTC sa môže opäť vyšplhať na $18,000. Niektorí analytici a kryptofanúšikovia predpokladajú oveľa väčšie, priam astronomické hodnoty ako $100,000 či dokonca $250,000. Či sa to naozaj môže stať je na osobnom úsudku. Kľúčom je investovať rozumnú sumu.

Prečo niektorí ľudia stále nechápu kryptomeny?

Kedy tento prudký rast trhu nastane, nemôže nikto s istotou povedať. Tom Lee si však myslí, že do 6 mesiacov by mohol kryptomenový trh začať trhať nové rekordy. A keď sa to stane, kúpiť 1 celý BTC bude omnoho drahšie.

Článok vyjadruje názor autora a neslúži ako finančné poradenstvo. Neinvestujte viac, ako si môže dovoliť stratiť.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...