Sledujte nás aj na

Americký nadnárodný komunikačný a mediálny konglomerát so sídlom v Dallase v Texase AT&T začal podľa oficiálnej tlačovej správy z 23. mája akceptovať kryptomeny pre online platby za telefónne služby. AT&T bude na spracovanie účtov platených v kryptomenách používať platformu BitPay.

Platby v kryptomenách sa tešia čoraz väčšej popularite a ich adopcia výrazne narastá. BitPay je platforma, ktorá prevádza kryptomeny na fiat peniaze. V súčasnosti ju používa vyše 20,000 firiem. AT&T je prvou veľkou telekomunikačnou firmou so sídlom v Spojených štátoch, ktorá ponúka platby faktúr cez BitPay.

Kevin McDorman, viceprezident AT&T, v oficiálnej tlačovej správe uvádza:

„Neustále hľadáme spôsoby, ako zlepšiť a rozšíriť naše služby. Máme zákazníkov, ktorí používajú kryptomeny a radi im ponúkneme spôsob, ako platiť svoje účty metódou, ktorú uprednostňujú.“

Spoločnosť AT&T vynaložila v posledných rokoch značné investície do svojej bezdrôtovej infraštruktúry v snahe podporiť mobilných používateľov. Snaží sa tak udržať si zákazníkov a ponúknuť technologicky najvyspelejšiu sieť.

Dávajte si pozor, aby ste neprezradili koľko vlastníte bitcoinov

Narastajúca adopcia kryptomien

AT&T je jednou z najväčších telekomunikačných spoločností na svete a druhým najväčším poskytovateľom bezdrôtových služieb v USA s 34-percentným trhovým podielom.

AT&T uvádza, že viac, ako 400 miliónov ľudí v USA a Mexiku má prístup k ich 4G LTE sieti. S viac, ako 260,000 zamestnancami po celom svete poskytuje spoločnosť hlasové služby vo viac ako 200 krajinách.

Koncom roka 2018 AT&T oznámila, že pracuje na balíku blockchainových riešení kompatibilných s platformou pre cloud computing Microsoft Azure a platformou IBM Blockchain. Cieľom balíka je poskytnúť „dodatočnú transparentnosť a zodpovednosť aj voči najzložitejším dodávateľským reťazcom“ pre inštitucionálnych zákazníkov v oblastiach, ako sú výroba, maloobchod a zdravotníctvo.

Okrem toho, že vlastní a prevádzkuje svoje dcérske spoločnosti v oblasti telekomunikácií, spoločnosť AT&T kúpila v roku 2018 spoločnosť WarnerMedia, ktorá okrem iných mediálnych spoločností vlastní spoločnosti HBO, CNN, TBS a Warner Bros.

Narastajúca adopocia Bitcoinu: Pozrite si na mapách počet používateľov a distribúciu uzlov

Zdroj: dailyhodl.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...