Sledujte nás aj na

Podľa spravodajského média The Wall Street Journal (WSJ), populárna anonymná messaging služba Telegram už nebude organizovať ICO (Initial coin offering — počiatočná ponuka mincí). Verejnosť tak už nemá šancu si kryptomenu TON v predpradaji kúpiť.

Žiadne ICO pre verejnosť

Kedže predošlé Telegram ICO boli prístupné len pre súkromných veľkých investorov, verejnosť sa k tokenom v predpredaji už nedostane. Mnoho investorov, ktorí sa chceli zúčastniť najväčšej ICO investičnej príležitosti tak zostalo sklamaných. Verejnosť si tak bude musieť počkať na uvedenie kryptomeny TON (Telegram Open Network) na kryptomenové burzy. Odhaduje sa, že spoločnosť Telegram doteraz vyzbierala na ICO približne 1.7 miliardy dolárov.

Podľa zdroja vo WSJ sa Telegram rozhodol zrušiť ďalšie ICO v dôsledku sprísňovania regulácii zo strany zákonodarcov a regulátorov. Od januára, keď spoločnosť ohlásila ICO sa toho vo svete práva a regulácií veľa zmenilo.

Telegram je paltforma, ktorá slúži na odosielanie šifrovaných správ. Denne ju využíva viac ako 700 miliónov aktívnych používateľov, ktorí v nej denne odošlú približne 15 miliárd správ.

Taktiež je ale možné, že Telegram jednoducho už dostatok peňazí vyzbieral a ďalšie už nepotrebuje. Prvé súkromné ICO vo februári tohto roka vyzbieralo takmer $850 miliónov a to len od 81 investorov. V marcovom druhom kole bolo vyzbieraných ďalších 850 miliónov dolárov od 94 investorov. Telegram teda celkovo zinkasoval $1,7 miliardy od menej ako 200 súkromných investorov. Vyzbierané peniaze majú smerovať k vývoju projektu TON a k ďalšiemu vývoju, financovaniu a prevádzkovaniu platformy pre zasielanie šifrovaných správ.

Čo je to Telegram?

Telegram je cloudová instant služba na posielanie správ a dát, zameraná najmä na rýchlosť a bezpečnosť, ktorá je dostupná prostredníctvom open source klientov na takmer všetkých platformách. Užívatelia si môžu zasielať správy, fotografie, videá a súbory ľubovoľných formátov a veľkostí až do 1.5 GB, vytvárať skupiny až do 10,000 používateľov a kanály pre ľubovoľný počet používateľov.

Najpoprednejšou výhodou Telegramu, ale zároveň aj zdrojom silnej kritiky, je možnosť šifrovať posielané správy a prenášané dáta alebo nastaviť automatické zmazanie prenesených dát po uplynutí stanovenej doby. Práve pre toto šifrovanie dát čelí Telegram značnej kritike, hlavne zo strany vlád krajín. Po tom, čo spoločnosť odmietla poskytnúť dešifrovacie kľúče, Ruská federácia zakázala používanie Telegramu.

Zdroj: wsj.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...