Sledujte nás aj na

Koniec druhého mesiaca sa v celom kryptosvete nesie v znamení mierneho rastu, po výraznej dvojmesačnej korekcii. Tento pád býva viditeľný posledné dva roky približne 24 dní pred Čínskym Novým rokom a boli sme jeho svedkami aj v roku 2018. V Ázii tento sviatok oslavujú dva týždne, pričom majú v práci voľno a každý fanúšik kryptomien dúfa, že po tomto náročnom období, uvidí  zmenu k lepšiemu v podaní zvýšenia hodnoty jeho investícií. Obzvlášť výrazný altcoin z tohto prostredia je práve Tronix, nachádzajúci sa v top 15, tesne nad úrovňou $0.04.

Krátko po uvedení na trh, si stihol Tron v radoch kryptonadšencov nájsť veľa prívržencov, ale aj neprajníkov. Rozhodli sme sa Vám túto mincu priblížiť zároveň z informačnej aj technicko-analytickej stránky zároveň.

TRON – TRX

Zakladateľom je 26-ročný Justin Sun, ktorý má napriek nízkemu veku prvé úspechy dávno za sebou. Mimo iných, sa výrazne podieľal na vývoji Ripple a jeho mentorom sa stal samotný zakladateľ služby AlibabaJack Ma. Alibaba je čínska verzia online nákupnej a aukčnej služby Ebay a jej ročný obrat presahuje $20 miliárd.

Sun nedávno uverejnil na svojom Twitteri mená známych developerov zo spoločnosti Alibaba, ktorí sa k jeho projektu postupne pridávajú a budú zabezpečovať napredovanie projektu správnym smerom.

Od začiatku tretieho mesiaca štartuje coinburn mincí TRX. Jedná sa o termín používaný pre znižovanie počtu voľných mincí v obehu, a tým pádom zvýšenie hodnoty držaných coinov. Koniec mesiaca, konkrétne 31. marec, bude Tron taktiež oficiálne podporovaný v známej peňaženke Exodus.

Ambície Tronu

Tron sa usiluje o vybudovanie globálneho systému pre digitálny obsah s využitím technológie blockchain. Tento protokol umožní každému používateľovi voľne publikovať, ukladať a vlastniť svoje dáta. Vydávanie, obeh a obchodovanie s digitálnymi aktívami prostredníctvom decentralizovanej samosprávy, položili základy pre nový spôsob distribúcie a odberu obsahu. Týmto spôsobom sa vracia moc do rúk tvorcov tohto obsahu a vytvára sa priestor pre nový decentralizovaný ekosystém. Stručne povedané, cieľom spoločnosti Tron je byť peer-to-peer verzia služieb ako iTunes alebo Google Play.

Partneri protokolu Tron zahŕňajú napríklad spoločnosti Peiwo, Obike, Gifto, Uplive a s celkovým počtom 4 milióny používateľov, to robí z Tronu blockchainový protokol s najväčším počtom DApp používateľov na svete.

Kontroverzia ohľadom white paperu

Projekt Tron si vyslúžil značnú spŕšku kritiky po tom, ako bol ich white paper označený za plagiát. Údajne si „požičali“ dáta a informácie z projektov ako je IPFS a Filecoin bez akéhokoľvek uvedenia zdrojov. Porovnanie Tron white paperu s IPFS white paperu nájdete v tejto prezentácii. Justin Sun sa na túto tému vyjadril so slovami, že čínska verzia white paperu je originál, ale preklady môžu pripomínať dokumentáciu iných projektov. Vraj je to bežná prax.

Momentálny stav Tronu

Aktuálne vyvrcholenie korekcie celého trhu, na čele s Bitcoinom, ovplyvňuje všetky altcoiny a nevyhol sa jej ani tento projekt. TRON si koncom minulého roka tiež zažil celkom slušný ošiaľ a svoj All Time High korunoval 5. januára 2018 na hodnote $0.26. V priebehu jedného mesiaca výrazne klesol, a to až 10-násobne na hodnotu $0.025. Následne sa ustálil na úrovni medzi $0.04 a $0.05, kde sa nachádza aj teraz.

Pokles TRONu z ATH na terajších $0.045

Technická analýza ďalšieho trendu

Z hľadiska analýzy, je potrebné sledovať pár TRON/BTC (nie TRON/USD), ktorý všetky altcoiny paralelne ovplyvňuje. Hodnoty sú udávané v jednotkách SATOSHI a nie USD. Tronix, ako aj viacero ďalších altcoinov, sa ešte stále nachádza v tzv. klesajúcom trojuholníku (z ang.: descending triangle). Pomaly sa cena TRX na tomto jednodňovom grafe (1 sviečka = 1 deň) presúva k jeho pravému koncu, v ktorom by sa dalo očakávať potenciálne určenie nového trendu. Či to už bude smerom nižšie, alebo nahor, uvidíme až neskôr.

Graf TRX/BTC vytvoril EmVi na TradingView.com

Nakoľko sa trhová kapitalizácia stále drží pomerne nízko, biele bodkované čiary znázorňujú predlžené ramená tohto trojuholníka. Môžeme ich chápať ako rezervu, ak sa v najbližšej dobe tento trh nepohne žiadnym smerom.

Zelenážltá čiara predstavujú silné support levely. Sú to „silné“ miesta na trhu, kde je spravidla nastavené veľké množstvo automatických objednávok a aktuálny kurz ich len ťažko pretne.

Presným opakom support levelurezistencie (oranžová čiara). Možno ste si všimli, že rezistencia prekrýva Fibonacciho bod v stupnici (konkrétne bod 0.786). Táto stupnica predstavuje úrovne supportu a rezistencie na všetkých úrovniach grafu.

Ak dôjde k nárastu ceny a sviečka pretne rezistenciu a v zápätí bude nasledovaná ďalšou sviečkou v rovnakom smere (zelenou/hore), rezistencia sa mení na support. To ako aktuálnu úroveň nazveme záleží predovšetkým od toho, v akej úrovni sa k momentálnej cene nachádzame. Bez aktuálnej ceny nevieme určiť kde je najbližší support a rezistencia. Konkrétne TRX je výrazný tým, že má viacero support zón hneď veľa seba.

Index relatívnej sily (RSI) ľavom dolnom rohu grafu ukazuje aktuálny stav, či je daná minca predávaná pod cenu (oversold)  alebo nad cenu (overbuy).

Momentálne bude dôležité sledovať, či a kedy sa podarí Tronu spraviť ďalší krok. Technická analýza sa opiera predovšetkým o momentálny stav trhu a fundamenty (správy a pod.) berie do úvahy len okrajovo. Nezabudnite sledovať popri altcoinoch aj pohyby Bitcoinu, ktorý má nezanedbateľný vplyv na vývoj altcoinov. V prípade otázok, nejasností či iných postrehov budeme radi za Vaše komentáre.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...