Sledujte nás aj na

Za posledných sedem dní sa kapitalizácia trhu kryptomien zvýšila zo $102 miliárd až na $145 miliárd. Znamená to prílev nových zdrojov v podobe $43 miliárd. Cena Bitcoinu (BTC) stúpla z $3,200 až na $4,300, čo predstavuje nárast o 33 %. Momentálne sa drží okolo $4,200 a čaká, čo bude ďalej. 

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
XRP
XRP
$0.3148
XRP -1.02%

Uplynul týždeň od poslednej technickej analýzy BTC zo dňa 15.12.2018 a ja Vás vítam pri tej ďalšej.

V poslednej analýze som hovoril, že pád BTC sa zastavuje a môže sa otočiť a vyletieť až na hodnotu $4,500. Videli sme, že BTC sa vážne otočilo a vyletelo nad $4,000.

Pozrime sa čo nám ďalej napovedajú grafy, order booky a novinky z kryptosveta.

Grafy

Podľa jednodňového grafu môžme povedať, že po 33 % náraste začala cena BTC znova stagnovať a rozhodovať sa čo ďalej. Žltá čiara ukazuje kritickú líniu, pod ktorú by BTC nemalo padnúť pokiaľ si chce udržať momentum trendu. Ako môžme vidieť nižšie na grafe, MACD ukazuje, že aktivita BTC bola na svojom vrchole a momentálne trochu ustupuje.

RSI (Relative Strength Index) na grafe naznačuje, že BTC je overbought (prekúpený) a  musí sa teda trochu “schladiť“, pred tým než začne znova rásť.

Order booky

Z orderbookov sa dá vyčítať momentálne len to, že cena sa môže pohnúť do oboch strán a nič jej v tom nebude brániť. Na žiadnej strane sa nenachádzajú väčšie steny, ktoré by definitívne zaistili trend.

Patterns (Vzory)

Ešte cez pracovné dni sme mohli na grafe vidieť troch bielych vojakov, čo je bull pattern, ktorý naznačuje obrátenie klesajúceho trendu v terajší stúpajúci trend.

Koncom pracovných dní a začiatkom víkendu sa cena začala znova pohybovať viac horizontálne do takzvaného side marketu a nebol zjavný žiadny pattern.

Z minulotýždňovej technickej analýzy  však ešte stále platí pattern obrátenej hlavy a ramien (reverse head & shoulders), podľa ktorého by malo BTC ešte raz poskočiť hore.

Novinky z kryptosveta

 Odklad spustenia Bakkt:

Bakkt stanovilo deň spustenia svojej burzy na 24. Januára 2019. Avšak jej otcovská spoločnosť, najväčší vlastník búrz na svete ICE pravdepodobne oneskorí jej spustenie. Dôvodom je, že ICE ešte nedostalo všetky potrebné potvrdenia na spustenia kryptoburzy od U.S. Commodity Futures Trading Commission (CFTC).

Prinesú očakávané Bitcoin ETF a Bakkt otočenie trendu a naštartujú rast kryptomien?

V novom roku to bude aj tichý vstup Facebooku do kryptosveta.

Zhrnutie

Pred menej než 30 dňami sme mohli byť svedkami rovnakého nárastu ceny až o 30 %, avšak neznamenalo to zmenu dlhodobého klesajúceho trendu na stúpajúci. A to isté sa pravdepodobne deje aj teraz.

Grafy hovoria, že sme na špičke, alebo skoro na špičke tohto krátkodobého stúpajúceho trendu. To znamená, že nasledovať bude pravdepodobne ešte krátky nárast, aby sa dokončil vzor obrátenej hlavy a ramien a potom príde pád. Pád, ktorý nás zavedie naspäť niekde na hodnotu okolo $3,000 a až potom uvidíme čo nám prinesie BTC ďalej.

A malo by nám priniesť niečo pozitívne. Ďalší rok bude rokom kryptomien, hlavne vďaka gigantom ako ICE a Facebook.

Krátko o XRP

V krátkosti a rýchlo na záver ešte spomeniem inú kryptomenu. Tento týždeň XRP.

Graf vývoja ceny XRP v podstate kopíruje vývoj ceny BTC

Za posledný mesiac XRP predbehol v kapitalizácií trhu ETH a teraz je to druhá najväčšia kryptomena na svete. Znamená to, že ľudia, alebo inštitúcie ju začínajú masovo nakupovať.

Ripple je platforma postavená na open-source protokole, ktorý dovoľuje rýchle a lacné transakcie. Je teda hlavne mierená na banky a iné služby spojené s platbami.

Jej krátkodobá predikcia je rovnaká ako moja predikcia pre BTC. Bude kopírovať graf BTC. Avšak ako platobný systém má pred sebou veľkú budúcnosť a je možné predpokladať, že v následujúcom roku 2019 vytvorí dôležité partnerstvá, ktoré ju posunú vpred.

Dôležité spomenúť

Keď už som začal s altcoinmi (kryptomenami inými než Bitcoin) musím spomenúť najdôležitejšie faktory, ktoré ich ovplyvňujú.

A tie sú:

  1. Partnerstvá, novinky, updaty, forky.
  2. BTC
  3. Pumpy a signály

Vysvetlenie:

  1. Samozrejme, vždy keď príde nejaká novinka akou je partnerstvo, alebo jej ďalšie využitie vo svete, vyletí altcoin až na mesiac.
  2. Zatiaľ sú všetky altcoiny závisle na Bitcoine, a teda vždy budu zhruba kopírovať jeho vývoj ceny.
  3. Posledným veľkým faktorom sú takzvané pumpové a signálové skupiny, ktoré máju aj 200,000 členov.

Keď sa takáto skupina rozhodne pumpovať (masovo skupovať) nejaký altcoin, je možné, že tento altcoin vyletí o 10 až 2,000 %. Vždy záleží na tom, na akej burze ho pumpujú, alebo signálujú.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...