Sledujte nás aj na

V uplynulých siedmich dňoch klesla kapitalizácia trhu s kryptomenami zo $117 miliárd na $102 miliárd. Pokles tak predstavuje niečo viac ako $15 miliárd. Významné kryptomeny ako Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) a Ripple (XRP) mali vskutku slabé výsledky voči americkému doláru. Straty sa pohybujú na hranici mínus 10 %. Bitcoin včera dokonca klesol na 15-mesačné minimum, kedy sa jeho cena prepadla pod $3,200.

Bitcoin
Bitcoin
$4,031.33
BTC -0.11%
Ethereum
Ethereum
$139.63
ETH -0.69%
XRP
XRP
$0.3148
XRP -1.02%

Pokiaľ chcete vedieť niečo o mne, človeku, ktorý bude tieto analýzy písať, prečítajte si prosím moje bio na konci článku.

Technická analýza BTC/USD

Bitcoin od 14. novembra doteraz

Keď sa pozrieme na graf s jednodennými sviečkami, môžme vidieť, že negatívny trend, ktorý začal v polovici novembra nabral obrovské momentum, ktoré tlačilo BTC dole. Toto momentum sa však začalo s postupom času vytrácať a rovnako tak sa aj cena začala pohybovať viacej horizontálne než vertikálne. Ukazovateľ MACD tiež naznačuje spomaľovanie, až zastavenie pádu.

Na grafe môžte presne vidieť spomalenie pádu BTC a tiež indikátor MACD.

Čo nás čaká ďalej

Grafy a ukazovatele naznačujú, že negatívny trend sa spomaľuje. Podľa všetkého bude BTC ešte chvíľu strácať a otestuje hodnotu $3,000 – $2,800. Avšak tento test nebude taký drsný ako tie predošlé, keďže sme svedkami spomalenia negatívneho trendu, bude to relatívne mäkké testovanie.

V reálnom čase to potvrdzuje aj náhľad na knihu objednávok BTC/USD. Môžme vidieť, že na strane bidu (zelená farba), kde chcú ľudia nakupovať sa vytvárajú obrovské steny v porovnaní so stranou asku, kde chcú ľudia predať .

V tomto momente je na grafe BTC viditeľný vzor obrátenej hlavy a ramien (head & shoulders pattern).

Toto všetko, spojené s koncom negatívneho trendu dáva Bitcoinu pre najbližšiu dobu veľkú šancu otočiť trend a po otestovaní spomenutej hodnoty vymrštiť cenu BTC až na úroveň $4,500.

A nezabúdajme ani na to, že v januári sa ma otvoriť pravdepodobne najväčšia regulovaná kryptoburza Bakkt, ktorej partnermi sú aj Starbucks a Microsoft, a ktorá je podporovaná najväčším svetovým prevádzkovateľom búrz, ICE (Intercontinental Exchange).

Keď si to všetko zhrnieme, nech sa na to pozriem tak, či onak, vyzerá to že sa Bitcoinu blýska na lepšie časy.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...