Sledujte nás aj na

Bitcoin alebo ako mu mnohí hovoria digitálne zlato je aktuálne na svojich 16 mesačných minimách. Aktuálne sa jeho cena pohybuje na úrovni okolo $3,620. Pre porovnanie, pred takmer rokom sa jeho cena pohybovala okolo $20,000. Dôvodov prečo jeho hodnota takto rapídne padla je viacero. Môžu za to viaceré opatrení vlád, napríklad regulácia v Číne či v iných ako aj menších krajinách. Výnimkou nie je ani Slovensko, ktoré od minulého roka zaviedlo zdanenie ziskov plynúcich z digitálnych mien.

Aktuálny vývoj ceny BTC

Oplatí sa investovať aj napriek tomu, že cena padá nadol?

Oplatí sa alebo nie? Nájdeme tu dva tábory. Jedni hovoria, že digitálne meny sú len bublina, ktorá spľasla a postupne upadá do zabudnutia. Druhá skupina ľudí zas hovorí, že práve teraz je najlepší čas investovať kedy jeho cena je nízka a možno tak predpokladať, že čoskoro sa odrazí odo dna, ak už na ňom nie je, a porastie.

Tí odvážnejší sa môžu riadiť heslom známeho investora Warrena Buffetta, ktorý povedal:

„Jediné, čo som v živote pochopil, je primitívne jednoduché: Keď všetci okolo predávajú, ja nakupujem. A naopak. Nepochybujem o logike. Vidím predsa, že väčšina je chudobná a menšina bohatá.“

Digitálne meny môžete nakupovať mobilom online

Ak predsa len sa nezľaknete aktuálneho vývoja a rozhodnete sa zakúpiť si Vašu prvú digitálnu menu, môžete tak spraviť prostredníctvom desiatok aplikácií, ktoré nájdete v obchode Google Play alebo cez rôzne burzy s digitálnymi menami. Najjednoduchší spôsob však je prostredníctvom mobilnej aplikácie. Tie spustíte v podstate na všetkých smartfónoch ako sú VerneeXiaomi, Samsung a ďalšie. Pred kúpou Vášho digitálneho zlata si však naštudujte o danej digitálne mene všetky dostupné informácie a nespoliehajte sa len reklamné články. Čerpajte informácie z dôveryhodných zdrojov.

Obsah tohto článku je sponzorovaný. KryptoPortal za tento obsah nezodpovedá a nenesie žiadnu zodpovednosť za propagované produkty. Čitatelia by si mali spraviť vlastný výskum predtým, než podniknú akékoľvek kroky týkajúce sa spomínaných spoločností či produktov.


Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...