Sledujte nás aj na

Ázia je časťou sveta, ktorá je pravdepodobne najvnímavejšia voči kryptomenám. Navyše tu okrem veľkej Bitcoinovej mánie nájdete už aj mnohé bežné obchody, ktoré akceptujú kryptomeny ako spôsob platby, čím chcú prilákať nových klientov. Ázijskí spotrebitelia teraz získali ďalšiu novú možnosť, ako míňať svoje Bitcoiny: kúpou leteniek na cestovanie po regióne.

Let Bitcoin Air 101 je pripravený na odlet

FAT Taiwan Inc., spoločnosť, ktorá stojí za značkou Far Eastern Air Transport, oznámila, že bude prijímať kryptomeny ako spôsob platby za letenky, čím sa stala prvou taiwanskou leteckou spoločnosťou, ktorá umožňuje svojim klientom letieť za krytpomenu. Firma tvrdí, že bude plne akceptovať platby za letenky a všetky relevantné služby s cieľom stať sa priekopníkom zavádzania kryptomien v leteckom priemysle.

Zhang Gangwei, prezident tejto leteckej spoločnosti to komentoval nasledovne:

„Rozsiahle použitie krytpomien v rôznych sférach predstavuje novú budúcnosť pre letecký biznis, ubytovacie prevádzky, OTA (online cestovné kancelárie) a pre celý sektor turizmu. FAT sa zavedením kryptomien a technológie blockchain čoskoro stane jednotkou v tomto odvetví.“

Leťte do Číny, Japonska, Južnej Kórei a ešte ďalej

Far Eastern Air v súčasnosti ponúka svoje služby vo východnej a juhovýchodnej Ázii, vrátane liniek do niektorých miest v Číne, Japonsku, Kambodži, na Filipínach, v Južnej Kórei a tiež do niektorých destinácií na Taiwane. Podľa vlastného vyhlásenia (text je v čínštine) si pasažieri budú môcť vychutnať pohodlnejšie a „zľavnené“ možnosti rezervácie leteniek s použitím kryptomien pri výbere z 20,000 letov, ktoré ročne poskytujú a zo všetkých súvisiacich cestovných produktov spoločnosti.

Vzhľadom na domáce a cieľové trhy tejto leteckej spoločnosti nie je prekvapujúce, že chcú, aby ich verejnosť vnímala ako priekopníkov v používaní kryptomien. Okrem pozornosti regionálnych médií, ktorú určite pritiahnu, dúfajú, že akceptovanie kryptomien priláka mnoho zanietených obchodníkov a používateľov meny Bitcoin z ázijských krajín, v súčasnosti hlavne z Japonska a Južnej Kórei – zo štátov, ktoré sú tým známe.

A ak ste kryptopasažier a hľadáte miesto na prespanie, práve vyšla správa, podľa ktorej existuje istá juhokórejská cestovná kancelária ponúkajúca na svojej stránke ubytovanie vo vyše 50 000 hoteloch a iných typoch ubytovacích zariadení, ktoré takisto budú akceptovať platby v kryptomenách.

Letecký priemysel akceptuje kryptomeny

Niekoľko leteckých spoločností z celého sveta už začalo prijímať platby pomocou kryptomien. Napríklad v roku 2014 bola letecká spoločnosť AirBaltic v Lotyšsku prvou leteckou spoločnosťou na svete, ktorá prijala Bitcoin. Ďalšou európskou leteckou spoločnosťou, ktorá prijala Bitcoin, bola spoločnosť LOT Polish Airlines, ale v roku 2017 podporu ukončili.

Dôležitá japonská letecká spoločnosť tiež pracuje na prijatí Bitcoinových platieb za letenky. Spoločnosť sa navyše pokúša predstaviť Bitcoin automaty v rôznych termináloch na letiskách a Bitcoinovú peňaženku.

„Bitcoin sa stáva stále viac akceptovanou platobnou metódou a chceme, aby naši zákazníci mali možnosť platiť prostredníctvom tejto digitálnej meny.“

Ostatné dôležité letecké spoločnosti, ako napríklad spoločnosť Star Jets International, začali prijímať Bitcoinové platby pre súkromné ​​lety.

Podľa výkonného riaditeľa spoločnosti Star Jets International Rickyho Sitomera chce spoločnosť ponúkať svojim zákazníkom možnosť využiť túto aj túto platobnú metódu.

 Zdroj: news.bitcoin.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...