Sledujte nás aj na

Taiwanský minister spravodlivosti Chiu Tai-san uviedol, že krajina koncom tohto roka zavedie nové nariadenia pre kryptomeny, informovala tlačová agentúra Taiwan Central News Agency 20. apríla.

Na dnešnej konferencii venovanej boju proti praniu špinavých peňazí (AML) vo finančnom sektore, ktorú spravuje Koalícia pre finančné služby v Taiwane, Chiu Tai-san povedal, že táto krajina vypracuje a zavedie nové predpisy týkajúce sa Bitcoinu a iných kryptomien. Cieľom nariadení bude zabrániť tomu, aby sa kryptomeny stali nástrojmi na pranie špinavých peňazí a údajne nadobudnú účinnosť v novembri.

Komisia pre finančný dohľad (FSC), po porade s ministerstvom vnútra, centrálnou bankou a vyšetrovacím úradom určí príslušný kontrolný mechanizmus, zákony a predpisy týkajúce sa kryptomien.
Ako súčasť programu AML, FSC údajne požiadala banky, aby vymenovali účty, ktoré sú spojené s Bitcoinom. V roku 2017 boli finančné inštitúcie vyzvané, aby upozornili zákazníkov na investičné riziká a neprijali Bitcoin a iné kryptomeny.

 Záver

Tento týždeň poslanci Európskeho parlamentu hlasovali za reformu v oblasti boja proti praniu špinavých peňazí, ktorá bude zahŕňať prísnejšiu reguláciu kryptomien. Nové reformy sú zamerané na zabezpečenie transparentnosti s cieľom zabrániť rozsiahlemu zatajovaniu finančných prostriedkov. Taktiež bude žiadať obchodné spoločnosti k odhaleniu držiteľov kryptomien. 

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...