Sledujte nás aj na

Jedna z najbohatších krajín vo svete, Švajčiarsko, sa rozhodla vytvoriť usmernenia, ktoré by mali pomôcť miestnym start-up-ovým firmám získavať kapitál pomocou ICO. Toto opatrenie možno považovať za jeden z krokov, ktoré Švajčiarsko podniká za cieľom stať sa poprednou “kryptomenovou krajinou”.

Väčšina krajín sveta prijíma prísne opatrenia voči ICO a kryptomenám. Niektoré krajiny ako Čína alebo Južná Kórea  dokonca ICO zakázali. Švajčiarsko však zaujíma odlišné, pozitívne stanovisko voči kryptomenám.

Usmernenia

Švajčiarsky úrad pre dohľad nad finančným trhom (FINMA) vydal 16. februára zbierku usmernení o uplatňovaní existujúcich právnych predpisov týkajúcich sa finančného trhu a ICO (počiatočnej ponuky tokenov).

Podľa generálneho riaditeľa FINMA Marka Bransona, tieto usmernenia sú vhodným spôsobom, ako pomôcť blockchain technológii úspešne vstúpiť na švajčiarske finančné trhy. Podľa Bransona, sa konvenčné a časom otestované regulačné rámce nedajú aplikovať na blockchain.

V tlačovom vyhlásení Mark Bransom vyhlásil: ”Náš vyvážený prístup k riešeniu projektov ICO a otázok s nimi spojenými umožňuje legitímnym inovátorom orientovať sa v sfére regulácii. Vďaka tomu môžu občania začať svoje podnikanie spôsobom, ktorý je v súlade s našimi zákonmi na ochranu investorov a integritu finančného systému.“

Tri kategórie ICO

Nové usmernenia dielia ICO do troch kategórií.

ICO platby

Táto kategória súvisí s finančnými prostriedkami ICO, ktoré sú prenosné a môžu sa použiť ako platobné prostriedky. Je zrejmé, že ICO bude musieť dodržiavať predpisy pre zamedzenie praniu špinavých peňazí. Tento druh ICO sa nebude sa považovať za finančné cenné papiere.

Užitkové ICO

Ako naznačuje názov, ide o ICO vydávajúce tokeny, ktoré možno použiť na poskytnutie prístupu k produktu alebo službe. Táto kategória sa taktiež nepovažuje za cenné papiere.

ICO aktíva

Existuje niekoľko ICO, ktoré predávajú investorom akcie, ktoré zabezpečia budúce výnosy obdobne ako dividendy alebo pravidelný príjem. ICO z tejto kategórie sa za cenné papiere už považovať budú a bude sa teda uplatňovať regulácia finančných cenných papierov.

Švajčiarsko ako krypto-národ

Podľa ministra hospodárstva Johanna Shcneidera-Ammanna sa krajina chce stať „krypto-národom“. V krajine už niekoľko ICO prebieha. Švajčiarsko všeobecne zaujíma pozitívne stanovisko ako ku kryptomenám, tak aj k minerom a ťaženiu kryptomien. Náklady na elektrickú energiu sa znižujú špeciálne pre ťaženie kryptomien a nízke teploty v zime pomáhajú chladiť ťažiarenské farmy.

Podľa správy Financial Times ministerstvo povedalo: „Myslíme si, že existuje obrovský potenciál, ale trh nie je taký disciplinovaný, ako chceme. Chceme, aby trh s ICO prosperoval, ale bez porušenia noriem a integrity našich finančných trhov. „

S novými opatreniami sa vláda snaží prilákať viac kryptonadšencov, minerov a kryptomenových investorov.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...