Sledujte nás aj na

Názory krajín na kryptomenovú revolúciu posledných rokov ostávajú rozdelené. Zatiaľ čo Čína sa snaží všetko súvisiace s krpytomenami zakázať, Švajčiarsko víta blockchainovú technológiu s otvorenými rukami.

Pred očakávaným krypto-summitom G20 ktorého následkom by mohla byť vlna regulácií kryptomien, Švajčiarsko, konkrétne člen švajčiarskej federálnej rady a bývalý prezident Švajčiarskej konfederácie Johann Schneider-Ammann, vyslovili plnú podporu novým technológiám.

Kryptonárod

Bohatý Zugský kantón sa stal domov viacerých blockchainových firiem, vrátane Ethereum FoundationSchneider-Ammannov prejav indikoval že švajčiarska vláda je pripravená na to aby sa táto technológia rozšírila zo Švajčiarskeho centra blockchainu do zbytku krajiny:

“Zugský kantón, Cryptovalley, ušiel kus cesty. Môžme sa z neho poučiť a stavať na ich skúsenostiach. Ak sa tieto ukážu ako pozitívne, môžme ich rozšíriť do celého Švajčiarska. Preto tvrdím, nemusí to ostať len pri Cryptovalley, mal by to byť kryptonárod.

Schneider-Amman pokračoval v obhajobe fintech inovácií, tvrdiac že ekonomický rast Švajčiarska v minulosti bol postavený na prijímaní nových technológiífinančnej stabilite.

„Stojíme na prahu inovácie finančného sveta. Kryptomeny sú súčasťou štvrtej industriálnej revolúcie. Premýšľame nad tým aké ponúkajú možnosti. Snažíme sa identifikovať príležitosti, riziká a odpovedať na otázku: Je toto budúcnosť pre obchodu a pre nové pracovné miesta alebo nie? Preto podporujem krypto-spoločnosti.

Regulovať alebo nie?

Schneider-Amman ďalej tvrdil, že na reguláciu kryptomien je priskoro pretože je nejasné akým smerom sa budú uberať ďalšie inovácie. Treba si zapamätať, že Švajčiarsko nie je súčasťou Európskej únie. Tým pádom nie je obmedzované nespočetnými a často dusivými EÚ reguláciami, ktorými sa musia riadiť krajiny ako Francúzsko či Nemecko. Ako trefne poznamenal:

„Sme tým kým sme. Musíme a chceme rozhodovať o našej budúcnosti. Vychádzame z našich skúseností a samozrejme aj z porovnaní so susednými krajinami či vzdialenejšími konkurentmi.“

Franczúsko a Nemecko navrhujú tvrdé regulácie, za ktorými je pravdepodobne snaha spomaliť ich konkurentov ako Švajčiarsko, Japonsko či Spojené Kráľovstvo. Summit sa bude konať v marci a Francúzsko spolu s Nemeckom plánujú predložiť návrh na nové regulácie spoločne. V prípade, že Spojené Kráľovstvo do tej doby prekoná problémy spojené s Brexitom a začne inovovať svoj fintech priemysel, očakáva sa, že by sa mohlo pridať ku Švajčiarskej podpore blockchainových inovácií.

Zdroj: bitcoinist.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...