Sledujte nás aj na

Kryptokomunita je plná ľudí so silnými presvedčeniami. Každý má svoj obľúbený projekt, či už je to bitcoin alebo nejaký altcoin. Investori väčšinou radi zdieľajú a obhajujú svoje názory a nielen investičné pohnútky pred ostatnými kryptonadšencami.

Svoje názory rovnako radi dávajú najavo prostredníctvom on-line hlasovaní. V nedávnom prieskume sa zistilo, že väčšina kryptoinvestorov sú prevažne Bitcoin maximalisti, napriek tomu, že na kryptotrhu sú k dispozícii tisíce altcoinov.

68 % krypto investorov dáva prednosť bitcoinu, altcoiny považujú za riziko

Používateľ sociálnej siete Twitter, DaveTheWave, nedávno zverejnil anketu, v ktorej sa pýtal:

Povedzme, že nováčik chce na najbližšie 4 roky investovať do kryptomien. Čo by ste mu odporučili?

Možnosti boli „Všetko do BTC“, „Všetko do altov“, „70% do BTC, 30% do altov“ a „70% do altov, 30% do BTC“. Nejednalo sa o samozrejme o nejaký oficiálny prieskum a tejto ankety sa zúčastnil relatívne malý počet respondentov. Napriek tomu však výsledky ankety poskytujú zaujímavý pohľad na to, akú silu a váhu pripisujú bitcoinu nielen investori.

Drvivá väčšina respondentov hlasovala za možnosť „70% do BTC, 30% do altov“. Takto hlasovalo až 42 % opýtaných.

Na druhom mieste skončila možnosť investovať všetko do BTC, k tejto možnosti sa priklonilo slušných 26 % respondentov. S tým, že BTC je vôbec prvou kryptomenou na svete, má silu značky neporovnateľnú s akoukoľvek inou kryptomenou a silnú vývojársku komunitu, nie je prekvapením, že ho väčšina ľudí odporúča ako hlavnú súčasť každého kryptomenového investičného portfólia.

10 dôvodov podporujúcich Bitcoin maximalizmus

Na predposlednom mieste skončila s 22 % hlasov možnosť investovať 30% do Bitcoinu, a zvyšných 70% do altcoinov, ako sú Litecoin, XRP, Ethereum a podobne. Títo investori vidia potenciál väčšej návratnosti investovaním do altcoinov, avšak uvedomujú si, že bitcoin by mal byť zahrnutý do akéhokoľvek portfólia.

Najmenej odporúčanou možnosťou, bolo investovať všetko do alternatívnych kryptomien. Kryptomeny vo všeobecnosti predstavujú veľmi rizikové aktíva. Navyše sú na trhu tisícky altcoinov s malým alebo žiadnym využitím. Väčšina altcoinov nie je na trhu ani z polovice tak dlho ako Bitcoin a mali menej času na vývoj svojho produktu a získanie uznania komunity.

Celkový súčet Bitcoin maximalistov, ktorí sa zúčastnili na prieskume je 68 % zo všetkých 1,726 respondentov. To znamená že na altcoiny sa zameriava menej než tretina respondentov. Kým bitcoin je jednoznačne najlepšia voľba pokiaľ ide o dlhodobé investovanie, je vysoká šanca že onedlho nastane obdobie altcoinov, ktoré by mohlo priniesť vyššie zisky práve menšej skupine investorov vo sfére kryptomien.

Warren Buffett: Bitcoin je podvod, ale blockchain je geniálny výmysel

Zdroj: cryptonewsmedia.pressZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...