Sledujte nás aj na

Kvôli rastúcemu počtu kryptobúrz, ktoré v dôsledku dodržiavania zákonov zabraňujúcich praniu špinavých peňazí zavádzajú stále prísnejšie KYC (Know Your Customer) štandardy, sú ľudia, ktorí si cenia svoje súkromie nútení obzerať sa po iných alternatívach. Až donedávna bol najpopulárnejším riešením fínsky startup LocalBitcoins. Koncom marca tohto roku sme vám však priniesli informáciu, že aj táto platforma začne od svojich klientov postupne vyžadovať osobné údaje.

Po dvoch mesiacoch služba pristúpila k ďalšiemu nepopulárnemu kroku. Zo svojej platformy stiahla možnosť osobného nákupu či predaja kryptomien. LocalBitcoins, ktorý svoje služby ponúka v 248 krajinách sveta, ešte nevydal žiadne oficiálne stanovisko, takže je možné, že ide iba o dočasnú zmenu. Každopádne, ak vám nevyhovuje ideologické smerovanie tejto platformy, nižšie vám prinášame štyri zaujímavé alternatívy, využitím ktorých môžete naďalej predávať kryptomeny  bez nutnosti zdieľania vašich údajov.

HODLHODL

HODLHODL bola prvou non-custodial peer-to-peer službou. Na trhu pôsobí od februára 2018 a okrem možnosti zadávať ponuky v podobe predaja kryptomien či vyhľadávania predajcov v prípade zámeru nakúpiť, poskytuje aj OTC desk. Ide tak o jedinú platformu, ktorá umožňuje nákup a predaj kryptomien bez nutnosti poskytovania osobných údajov a bez limitu zobchodovaných objemov.

Stránka ponúka prehľadné a intuitívne menu, kde si pár kliknutiami môžete vybrať či chcete nakupovať alebo predávať. Následne vyberiete vami zvolenú lokalitu, sumu, typ platby a spôsob, akým ju uskutočníte. Stránka vám na základe vami zadaných kritérií vyhľadá zodpovedajúce ponuky, respektíve dopyty.

Link na web HODLHODL: hodlhodl.com

Zdroj: hodlhodl.com

PAXFUL

Podľa mnohých je PAXFUL najlepšou alternatívou voči LocalBitcoins. Používateľom ponúka nie len dobrú zákaznícku podporu (24/7), ale predovšetkým obrovské množstvo platobných metód. Nevýhodou však je, že pri niektorých typoch je nutná registrácia.

Narozdiel od zmieneného LocalBitcoins však PAXFUL stále ponúka možnosť osobného nákupu či predaja za hotovosť. Stačí len zadať vaše požiadavky do intuitívneho filtru a nájsť ponuku, ktorá zodpovedá vaším predstavám.

Link na web PAXFUL: paxful.com/

Zdroj: paxful.com

LocalCoinSwap

Ďalšou dobrou voľbou môže byť využitie služieb, ktoré ponúka LocalCoinSwap. Platforma svojim používateľom sľubuje anonymné peer-to-peer obchodovanie, pričom predávať a nakupovať môžete okrem bitcoinu aj ďalších 20 altcoinov.

Za zmienku stoja litecoin, Monero, Dash či stablecoiny USD Coin, Gemini Dollar a Dai. Platforma vydala aj vlastný token (LocalCoinSwap-LCS), ktorý je na trhu od augusta minulého roku. Okrem širokej ponuky kryptomien a výberu z viacerých platobných metód je samozrejmosťou aj nevyžadovanie KYC a bezlimitné obchodovanie.

Link na web LocalCoinSwap: localcoinswap.com

Zdroj: localcoinswap.com

BISQ

Štvrtou alternatívou voči LocalBitcoins je decentralizovaná non-custodial P2P burza BISQ. Rovnako ako aj platformy vyššie, ani BISQ nevyžaduje od svojich používateľov KYC. Majiteľom zariadení s operačným systémom iOS alebo Android navyše ponúka možnosť stiahnuť si aplikáciu, vďaka ktorej je samotné obchodovanie ešte viac flexibilné.

Aktuálne viete prostredníctvom BISQ nakúpiť či predať 10 kryptomien, medzi ktorými nechýba bitcoin, litecoin, Dash či relatívne nové meny Beam a Grin. Čo sa týka aktivity používateľov BISQu, v čase písania článku je na platforme 141 ponúk na nákup a 76 na predaj. Aktuálne dáta si môžete pozrieť na stránke tu respektíve ďalšie štatistiky sú k dispozícií po kliknutí na tento odkaz.

Link na web BISQ: bisq.network

Zdroj: bisq.network

Zdroj: bitcoinist.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...