Sledujte nás aj na

StellarX, obchodná platforma operujúca bez poplatkov založená na kryptomene Stellar (XLM) bola spustená v beta verzii, v piatok 28 septembra. Spustenie bolo oznámené príspevkom na blogu, a to zakladajúcou spoločnosťou Interstellar.

Vznik burzy bol pôvodne oznámený v júli tohto roku a jej základom je Stellar (XLM) universal marketplace. Stellar je open-source protokol, ktorý slúži na prevody z kryptomien do fiat mien. Podľa CoinMarketCap je momentálne kryptomena XLM šiesta najväčšia s trhovou kapitalizáciou $4.8 milióna.

Na platforme nie sú uložené žiadne aktíva ani privátne kľúče. Neuchováva sa ani kniha objednávok alebo vlastný obchodný systém. StellarX je v podstate prehliadač pre otvorený trh, ktorý nezávisle udržiava a verejne vystavuje sieť Stellar.

Platobná sieť Stellar Lumens

Vklady priamo z bankových účtov

StellarX podľa posledných správ stavia sám seba do pozície akejsi “reálnej fiat brány”, keďže platforma umožňuje používateľom vklady v dolároch, a to priamo z dolárových bankových účtov. Burza navyše zobrazuje digitálne tokeny pre niekoľko fiat mien, ako sú Euro, Čínsky jen, Hong Kongský dolár, či Britská libra a ďalšie.

Rozhranie burzy StellarX. Zdroj: medium.com

StellarX na svojom blogu taktiež odhalila plány, pridať digitalizovanú verziu ďalších druhov aktív, ako sú dlhopisy, cenné papiere, nehnuteľnosti a komodity.

Burza nestojí jej používateľov vôbec nič

Spoločnosť zdôraznila, že v porovnaní s hlavným americkým finančným poskytovateľom Robinhood, ktorý začal ponúkať „nulové poplatky“ na obchodovanie s kryptomenami ešte vo februári, nestojí burza svojich používateľov nič. Spoločnosť prisľúbila preplácať všetky poplatky siete.

„Bezplatná“ platforma Robinhood profituje z nečinných finančných prostriedkov svojich zákazníkov. Decentralizácia ponúka používateľsky prívetivejší zážitok, ale používatelia akejkoľvek decentralizovanej burzy ako IDEX, EtherDelta musia platiť transakčné poplatky vo forme Gas.

Obchodovanie na burze StellarX je kompletne zadarmo, pretože poplatky na sieti Stellar sú také nízke (0.00001 XLM), že ich môžeme preplácať z našich úspor.

Na začiatku septembra Robinhood odhalilo plány na uskutočnenie počiatočnej verejnej ponuky (IPO) a tvrdilo, že Komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) a Úrad pre reguláciu finančného priemyslu (FINRA) vykonávajú audity s cieľom zabezpečiť plné dodržiavanie regulácií.

Zdroj: cointelegraph.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...