Sledujte nás aj na

Online obchodná platforma s počítačovými hrami Steam prestala prijímať platby vo forme Bitcoinu.

Steam je divíza Valve Corporation, popredného US vývojára počítačových videohier, ktorá je na trhu viac ako 10 rokov. Steam sa pravidelne radí medzi 200 najlepších webov podľa hodnotenia Alexa. Momentálne je Steam najväčším predajcom videohier svojho druhu na americkom aj európskom trhu.

Príliš veľká volatilita Bitcoinu

Steam v stredu uviedol, že volatilita BTC spôsobuje silné komplikácie s používaním tejto kryptomeny.

„Hodnota BTC je historicky vysoko volatilná, ale stupeň volatility sa v posledných mesiacoch stal tak extrémnym, že v priebehu niekoľkých dní dokáže BTC stratiť až 25% svojej hodnoty,“ uviedol Steam v príspevku.

Volatilita BTC predstavuje závažný problém. Zákazník služby Steam pri kúpe hry prenesie určité množstvo BTC na pokrytie ceny hry a transakčného poplatku účtovaného sieťou. Hodnota BTC je však zaručená len pre veľmi krátke časové obdobie, takže ak sa transakcia v danom časovom okne nedokončí, môže dôjsť k zmene poplatku BTC potrebného na krytie transakcie. Táto suma sa v poslednom období mení do takej miery, že sa už behom pár minút môže výrazne odlišovať.

Ak sa to stane, Steam požiada zákazníka o stanovisko: vrátenie peňazí, alebo dodatočné poslanie BTC. V oboch prípadoch však používateľ opäť zaplatí poplatok  za transakciu BTC.

Vysoké poplatky za transakciu BTC

Tieto poplatky za posledné dni extrémne vzrástli. Steam uviedol, že minulý týždeň zaznamenali transakciu s poplatkom až $20 (v porovnaní s približnou veľkosťou poplatku $0,20 v čase, keď Steam aktivoval možnosť platby pomocou BTC).

Steam preto dospel k záveru: V súčastnosti sa BTC ako platobná možnosť stala neudržateľnou, avšak ak sa podmieny zlepšia, nevylučujeme v budúcnosti opätovné platenie kryptomenami.

 

Tento krok od platformy Steam naznačuje, že extrémny nárast záujmu o BTC môže pôsobiť negatívne vzhľadom na aplikáciu tejto kryptomeny do reálneho života. Hodnota BTC môže byť príliš vysoká na jeho použitie. To, či investori budú chcieť BTC používať je však úplne odlišná záležitosť.Zaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...