Sledujte nás aj na

Francúzska Národná rada úradníkov (NCC) oznámila, že úspešne dokončila testovanie technológie blockchain a je pripravená ju uviesť do prevádzky v rámci celej krajiny. Štátna inštitúcia sa už dávnejšie rozhodla modernizovať a inštalovať nové informačné technológie, ktoré by mali priniesli do úradníckej sféry transparentnosť, nemennosť a zvýšenie efektivity spravovania dát.

Efektívne riadenie štátnej správy

NCC, ktorá zastrešuje obchodníkov a podnikateľov vo Francúzsku má naprieč krajinou až 134 pobočiek. Všetky musia vzájomne spolupracovať a zodpovedať za správnosť údajov týkajúcich sa vzniku či zániku podnikateľských subjektov ako aj za aktualizácie podnikateľských registrov. Zabezpečenie koordinácie medzi jednotlivými úradmi na celoštátnej úrovni tak bolo doteraz veľkou výzvou. Počiatočné ciele programu preto zahŕňali nie len dosiahnutie rýchlejšieho spracovávania údajov, ale aj ich presnosť a autenticitu. Implementovaním technológie blockchain sa podľa predstaviteľov NCC podarilo skrátiť celý proces aktualizácie registrov z niekoľkých dní na iba jeden.

Prezidentka NCC, Sophie Jonval, sa k využitiu blockchainu v štátnej sfére vyjadrila slovami:

Tento projekt, ktorý je výsledkom našej iniciatívy a spolupráce so spoločnosťou IBM, je pokračovaním nášho úsilia stať sa priekopníkmi v zavádzaní inovačných technológií. Naším cieľom je posilniť kvalitu verejnej služby, ktorá by spĺňala očakávania a požiadavky dnešného multipolárneho a vzájomne prepojeného sveta v oblasti hospodárstva a ekonomiky.

7 krajín EÚ sa spojilo pre podporu blockchainu, čo to znamená pre kryptomeny?

Partnerstvo s IBM a Linux Foundation

Spoločnosť IBM vystupuje v tomto projekte ako technologický partner. Jej rola spočívala v poskytnutí odborných znalostí v oblasti technológie blockchain a kryptografie za účelom vybudovania potrebnej infraštruktúry. Finálne riešenie od NCC funguje na open-source projekte Hyperledger Fabric, ktoré dodalo neziskové konzorcium podporujúce operačný systém Linux – Linux Foundation. NCC projekt využívajúci technológiu blockchain by sa mal dostať do plnej prevádzky ešte v prvej polovici tohto roka.

Mastercard a Barclays sa spolupodieľali na financovaní startupu, ktorý využíva xRapid od Ripple

VISA hľadá odborníkov na blockchain

Nadnárodná spoločnosť prevádzkujúca najväčšiu svetovú sieť elektronických platieb, VISA, sa pomaly ale isto začína aktívne zaujímať o technológiou blockchain. Nasvedčuje tomu aj zverejnený oznam, v ktorom do svojich radov hľadá technického produktového manažéra, ktorý má prehľad o spracovávaní platieb a znalosti z oblasti kryptomien. Podľa zverejnenej ponuky jeho práca bude pozostávať zo zabezpečovania produktovej stratégie spoločnosti VISA v rámci kryptomenového ekosystému.

Obrat v postoji spoločnosti VISA ku kryptomenám je badateľný. Minulý rok generálny riaditeľ spoločnosti Visa, Al Kelly, totiž ešte zastával názor, že kryptomeny pre nich v krátkodobom až strednodobom horizonte nepredstavujú žiadnu konkurenciu. Podľa jeho vtedajšieho vyjadrenia sa musia digitálne meny najskôr zmeniť z komodít na skutočný platobný nástroj. Až vtedy sa môžu stať skutočným konkurentom pre tradičný finančný systém.

Koncom predchádzajúceho roku však VISA už v otázke postoja k blockchainu pristupovala inak. Za viac ako $250 miliónov kúpila britského poskytovateľa cezhraničných platieb, spoločnosť Earthport. Tá je mimochodom prepojená s iným krypto-subjektom, ktorý sa rovnako zameriava na oblasť financií a platieb – spoločnosťou Ripple. Okrem zmienenej kúpy Earthportu sa VISA angažovala aj v niekoľkých blockchain projektoch, kde v spolupráci s IBM testovala technológiu Ethereum.

Zdroj: ethnews.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...