Sledujte nás aj na

Blockchain ako technológia teoreticky existovala dávno predtým než na nej Satoshi Nakamoto postavil prvú známu kryptomenu. Dá sa povedať, že blockchain sa stal známym vďaka Bitcoinu, ale jeho prvá verzia bola opísaná už v roku 1991 v článku z  vedeckého časopisu Žurnál kryptológie. V roku 2018 je však stále obrovské množstvo ľudí, ktoré vôbec nechápu ako funguje alebo na čo je užitočná. Nižšie opísané startupy si dali ako hlavný cieľ jej zjednodušenie, čo má pomôcť masovej adopcii.

Divi Project

Projektový lídri Divi startupu, Geoff McCabe a Tim Sanders, zastávajú názor, že kryptomeny „boli vytvorené počítačovými mágmi pre počítačových mágov“ a teda môžu byť pre bežné biznisy a menej zdatných konzumentov komplikované.

Členovia Divi tímu tvrdia, že je potrebné kryptomeny demistifikovať a umožniť ich jednoduché používanie obyčajnými ľuďmi. Ako tvrdí McCabe:

“Ľudia, ktorí s kryptomenami ešte len začínajú sú ľahko zmätení novým slangom a žargónom. Ľudia napríklad veria, že si svoju kryptomenu odkladajú do peňaženky, avšak keby vedeli ako to funguje pochopili by, že mena nefiguruje vo vnútri peňaženky, ale je odomknutá šifrovaným kľúčom.” 

Divi tím sa pokúša o to, aby bolo nakupovanie, predávanie a míňanie kryptomien tak jednoduché ako sa len dá.

“Ak by niekto chcel v tejto chvíli minúť alebo poslať peniaze v kryptomene, je to dlhý proces. Nie je to jednoduché ako napríklad PayPal, čo ovplyvňuje mainstreamové predpoklady meny.”

Zjednodušene sa Divi pokúša vytvoriť „na krypte“ založenú platobnú bránu fungujúcu rovnako ako iné ne-blockchainové digitálne peňaženky, napríklad PayPal, Apple Pay alebo Google pay. Toto by umožnilo používanie na blockchaine založených kryptomien a sprístupnilo ich aj počítačovým laikom. Podľa Sandersa by ich riešenie spôsobilo revolúciu v krypto ekosystéme rovnako ako sociálne siete decentralizovali publikovanie.

“Kryptomeny decentralizujú peniaze rovnakým spôsobom ako sociálne siete decentralizovali vydávanie správ. Všetci sa staneme majiteľmi mien a aj ich tvorcami.”

Circle Internet Financial Limited

Pôvodne bol Circle službou pre ľudí, ktorí chceli nakupovať a predávať Bitcoin za fiat ako napríklad na burze Coinbase. Odvtedy sa však firma výrazne rozrástla po masívnych finančných injekciách od investorov ako napr. Goldman Sachs (ktorý poskytol $50 miliónov), Accel Partners alebo Breyer Capital. Circle sa momentálne zameriava na využitie blockchainu ako platformy pre online platby podobne ako PayPal alebo Skrill.

Okrem Divi a Circle, existuje množstvo ďalších startupov ako HumanIQ, Brickblock, BlockEx a ďalšie blockchainové startupy, ktoré neúnavne pracujú na vylepšení blockchainového a kryptomenového ekosystému. Časom snáď blockchainová technológia a kryptomeny naplnia svoje očakávanie rovnako ako sa to podarilo internetu, a do určitej miery mobilným telefónom.

Zdroj: btcmanager.comZaujímate sa o dianie okolo kryptomien a chceli by ste sa podieľať na tvorbe obsahu KryptoPortalu? Kontaktujte nás pomocou kontaktného formulára!

Páčia sa Vám naše články a príspevky?
Podporte nás a prispejte tak k rozvoju Vášho obľúbeného informačného média. Ďakujeme!

ETH: 

0xa3B90C2d50B79Eaf466Ca3f2080fD15E0764c5A3

BTC:
15wVejhngqJbGrYhu9fF9ydKaNYSSHwWJd

loading...